Haberler

McAfee Hapiste Ama Halinden Gayet Memnun!

Ünlü ismin suç dosyası bir hayli kabarık!

Birkaç gün önce İspanya’da tutuklanan sansasyonel isim John McAfee, yine boş durmadı ve yaptığı yorumlarla gündeme gelmeyi başardı.

Bilindiği gibi ünlü antivirüs yazılımı McAfee’nin kurucusu ve kripto camiasının tanınan ismi John McAfee, sosyal medyada yanıltıcı ICO tanıtımları yapması ve bu tür tanıtımlardan 23 milyon dolar gibi yüksek bir gelir elde etmesi sebebiyle SEC tarafından suçlu bulunmuş ve bu haftanın başında tutuklanarak Barcelona’daki bir cezaevine konmuştu.

Uçarı hayatı ve kripto para birimleriyle ilgili çarpıcı konuşmalarıyla sık sık gündemde yer alan ünlü isim, eşiyle yolladığı mesajda durumunun gayet iyi olduğunu, İspanyol hapishanesinin sanıldığı kadar kötü olmadığını, istediği gibi giyinip sosyalleşebildiğini ifade etti. Hatta işi bir adım ileriye götürerek hapishaneyi -yatak açma hizmeti olmayan- Hilton Otellerine benzetti.

Suçları Kabarık

Yanıltıcı ICO reklamları sebebiyle hakkında soruşturma başlatılan ve cezaevine yollanan McAfee’nin listesi oldukça kabarık. Öyle ki ünlü ismin kripto para birimlerinin reklamını yapmaktan iş danışmanlığına, belgesel projelerinden konuşma anlaşmalarına kadar milyonlarca dolar gelir ettiği hiçbir konuda vergi beyan etmediği ortaya çıkmış durumda.

McAfee eğer söz konusu suçlamalardan hüküm giyerse onlarca yıl mahkumiyete maruz kalabilir. Yapmış olduğu her vergi kaçakçılığı en az 5 yıla karşılık gelirken ödemediği her vergi içinse en fazla 1 yıl hapis cezası alması ünlü ismi şu ankinden çok daha zorlu bir duruma sokabilir.

Hiç Umurunda Değil

Halinden son derece memnun olduğunu belirten McAfee, hapishanede birçok katille birlikte yer aldığını ancak hepsinin de iyi insanlar olduğunu, hücre arkadaşının ise bir torbacı olduğunu ve onu tanımaktan son derece memnun olduğunu belirtmekten de çekinmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu