XRP

Mega XRP Balinaları Harekete Geçti: Analiz Şirketi Geçmiş İle Karşılaştırdı

XRP davası ile ilgili çok kritik gelişmelerin olduğu bir anda mega XRP balinası da yüklü alım yaptı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada sona gelinmeye çok yaklaşıldı. Uzmanlar özellikle 2022’nin ikinci çeyreğinde bunun sonuçlanmasını bekliyor ve XRP balinaları da rahat durmuyor.

İlgili Haber
Ripple-SEC Davasında Şok Edici Yeni Belgeler Ortaya Çıktı! "XRP'nin Zaferi Yakın Olabilir"

XRP Balinaları, XRP’ye Akın Etti

İçerisinde en az 10 milyon XRP tutan cüzdan adresleri son 3 aydır akümülasyon aşamasındaydı ve son günlerde balinalar tarafından toplama aşaması kısmına geçildi. Daha önce XRP/USD paritesinin rekor yükseliş elde ettiği 2020 sonlarındaki eylemin bir benzeri şu an görülmekte.

Aralık 2021’den bu yana olan süreçte “mega XRP balinası” olarak görülen XRP cüzdan adreslerinde %76 artış görüldü. Santiment, elde ettiği verilere göre balinaların kısa sürede 897 milyon adet XRP topladığını ve toplamaya devam ettiklerini ortaya koydu.

Santiment, son 3 aydaki XRP akümülasyonunun, XRP’nin tarihindeki en büyük ikinci akümülasyon olduğunu vurguladı. İlk büyük akümülasyon ise Kasım-Aralık 2020’de yaşanmıştı ve toplam 1,29 milyar XRP alınmıştı.

xrp

Daha önce böyle bir durum yaşandığında devam eden 3 ay boyunca yükseliş yaşandığını ifade eden Santiment, benzer bir etkinin tekrar olabileceğini ifade etmiş oldu. Ancak bu noktada Bitcoin’in hareketleri tüm altcoinler için belirleyici olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu