Kripto HaberleriAltcoinMetaverse Tokeni Enjin Coin'de (ENJ) Güncel Durum Ne?

Metaverse Tokeni Enjin Coin’de (ENJ) Güncel Durum Ne?

Takip et

Oyun endüstrisi için tasarlanmış Ethereum tabanlı bir blockchain platformuna sahip bir token olan Enjin Coin (ENJ), coimarketcap değerlerine baktığımızda hem nft hemde metaverse grubunda olan maksimum dolaşımdaki arzı toplam arzına oranı yaklaşık %87 civarında olduğunu ve bunun yanısıra dünya çapında 20 milyondan fazla oyuncunun bulunduğu bir topluluğa uyum sağlayan bir pazar olduğu veriler ışığında görebilmekteyiz.

2021 yılında Enjin (ENJ), “Efinity’nin Polkadot Parachain Slot Teklifinden Önce 100 Milyon Dolarlık Metaverse Fonu” açıklaması haberi ile ön plana çıkmıştı.

Ayrıca Ocak ayının başında $ENJ ile ortaklığı olan önemli şirketlerinden Samsung’un metaverse ve NFT endüstrilerine dahil olmaya başlaması bu pazara ilginin artış yönlü olduğunu gösterdi.

Peki teknik veriler hangi yönde?

ENJ/USDT paritesine günlük olarak baktığımızda 25 Kasım tarihinde bu yana düşen bir trende
olduğunu ve 2,16 dolar önemli destek bölgesinin kaybı ile beraber yaklaşık %70 değer kaybeden
bir parite olarak karşımıza çıkmaktadır.

Geçmişteki verilere baktığımızda ise fiyatın Eylül ayında yapmış olduğu 1.19 dolar bölgesine tekrar yaklaşmış olduğunu aynı zamanda eğik destek bölgesine yaklaştığını görebiliyoruz.

İlk senaryo durumunda tepki alıp alıcıların baskısı doğrultusunda bu alanın çalıştırması ve eğik direnci kırması ile ilk etapta üstteki belirtilen direnç seviyeleri takip edilebilir.

İkinci senaryo durumunda ise önemli bir destek alanının kaybı ile 0.7 ve 0,9 dolar destek bölgelerine geri çekilme görülebilir.

Hem nft hemde metaverse tokeni olan Enj tokeninin piyasalara uyumlu olarak Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat hareketlenmesi ve altcoin piyasasına olumlu yansıması ile beraber akabinde Metaverse coinleri için de bir olumlu yansımanın ve hareketlenmenin mümkün olacağını görebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları