Kripto HaberleriHaberlerMicrosoft GitHub'ı Satın Aldı. Bu Durumun Kripto Paralar İçin Önemi Nedir?

Microsoft GitHub’ı Satın Aldı. Bu Durumun Kripto Paralar İçin Önemi Nedir?

Takip et

GitHub açık kaynaklı projeler tarafından tercih edilen en popiler depolama servislerinden biri. Yeni geliştirilen kripto para birimlerinin ana ağa geçmesinden önce test ortamı sağladı bir platform olarak kullanıldığı ve kodlardaki hataların bu platform üzerinden çözüldüğü için, GitHub’ı kripto paralar ile birlikte daha çok duymaya başladık.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft GitHub’ı 7.5 milyar dolara satın aldığını şu açıklama ile duyurdu:

” Bugün dünyanın en büyük yazılım geliştirme platformlarından birisi olan GitHub’ı satın alma kararımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

GitHub, 28 milyondan fazla geliştiriciyi bünyesinde bulunduruyor ve yazılan kodlara katkıda bulunabilecek 85 milyondan fazla kod deposuna sahip.

Fakat bu denli büyük bir yazılım geliştirme platformunun Microsoft gibi bir deve satıması geliştiriciler hiç hoş karşılanmadı. Bu durumun piyasada bi tekelleşme olacağı endişesi bütün çevreleri sarmış durumda.

Öte yandan Bill Gates’in ve Microsoft’un kripto paralar için pekte iyi açıklamları olmadığını biliyoruz. Kripto paraların tamiranesi durumuna gelmiş olan GitHub’da olası bir kripto para engellemesi piyasa için çok olumsuz olacaktır. Fakat bir diğer yandan bu durumun Microsoft için “kripto para piyasasına giriş” olarak düşünenlerin sayısı da oldukça fazla.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları