BlockchainHaberler

Microsoft Yönetim Kurulu, Yoluna Bill Gates Olmadan Devam Edecek!

Microsoft'un kurucusu ve teknoloji danışmanı Gates'in kendi isteğiyle şirketin yönetim kurulundan ayrılacağı açıklandı.

ABD merkezli çok uluslu teknoloji devi Microsoft’un kurucusu ve teknoloji danışmanı Bill Gates’in şirketin yönetim kurulundan ayrıldığı haberi büyük yankı uyandırdı. Şirket yetkililerince yapılan açıklamaya göre Gates; eğitim, global sağlık, kalkınma ve iklim değişikliğiyle mücadele gibi hayır işlerine ve sosyal sorumluluk projelerine daha fazla vakit ayırmak istemesi gerekçesiyle yönetimden ayrıldı ancak bu durum Gates’in şirketle olan bağını tamamen kestiği anlamına gelmiyor. Gates konuyla ilgili şunları belirtti:

Yönetim kurulundan ayrılmış olmam şirketten uzaklaşmam anlamına gelmez. Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak ve şirketin hedeflerine ulaşması ve vizyonunun şekillenmesi noktasındaki amaçlarına ulaşmasına yardımcı olmaya devam edeceğim. Bu sebeple de  Satya ile olan iletişimime devam edeceğim. Denebilir ki şu an şirketin kaydettiği gelişim ve dünyaya ne oranda yarar sağlayabileceği noktasında her zamankinden daha iyimser duygular içerisindeyim.

Microsoft’u 1975’te Paul Allen ile beraber kuran Gates aynı zamanda 2004 yılından beri hizmet verdiği, milyarder yatırımcı Warren Buffett’a ait olan Berkshire Hathaway şirketinin yönetiminden de ayrılacağını açıkladı.

Blockchain’i Sonuna Kadar Destekliyor

Konuyla ilgili açıklamalarını Linkedin hesabından paylaşan Gates, 1985’te piyasaya sürülen Windows işletim sisteminin mimarlarından sayılıyor. 64 yaşındaki ünlü yatırımcı ve iş adamının Blockchain konusunda Microsoft’u sonuna kadar desteklediği biliniyor. Şirket geçen senenin sonlarına doğru Blockchain tabanlı bir token ve veri yönetim hizmetini kullanıcılarının hizmetine sunacağını duyurmuştu.

Gates’in ayrıca şirketin Blockchain tabanlı projelere daha fazla yatırım yapmasını istediği de biliniyor. Ayrıca bu ayın başlarında, ortaya çıkış mantığı bankacılık hizmetlerine kolay erişemeyen toplumlara finansal açıdan hizmet vermek olan “Crest” adlı Blockchain tabanlı bir projeye de 1,4 milyon dolarlık bağışta bulunmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu