Bitcoin

Milyar Dolarlık Yatırım Şirketi Açıkladı: Bitcoin’in (BTC) Asıl Değeri Bu Aralıkta!

VanEck tarafından yapılan araştırma, Bitcoin'in asıl değerinin milyonlarca doların üzerinde olduğunu gösteriyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılı itibarıyla kurumsal yatırımcının hücumuna uğradı ve artık kurumsal bir varlık statüsüne doğru ilerliyor. Bu da BTC’nin uzun vadeli değerinde ciddi bir ivme yakalanacağının düşünülmesini sağlıyor. Milyarlarca dolarlık yatırım şirketi VanEck de konu hakkında oldukça iyimser bir açıklamada bulundu.

İlgili Haber
SEC, VanEck'in Bitcoin (BTC) ETF Başvurusunu Yayınladı! Geri Sayım Başladı!

BTC’nin Asıl Değeri 4 Milyon Doları Görebilir

VanEck, özellikle Rusya’ya yönelik yaptırımlar sonrasında hem BTC hem altın için olumlu tahminlerde bulundu. Varlık yönetim şirketinin yöneticileri, BTC fiyatının uzun vadede 1,3 milyon dolar ila 4,8 milyon dolar arasında olmasını bekliyor. Bu bekleme ve tahmin ise küresel M0 ve M2 para arzlarına bakılarak yapıldı. Yöneticilerin yayınladığı analizde hem BTC hem altını iyi günlerin beklediği belirtilmekte.

Altın için kullandığımız M0 hesaplamasını BTC için yaptığımızda fiyatın en az 1.3 milyon dolar seviyesinde olması gerektiği görülüyor.”

Yöneticiler artık “para biriktirme” devrinin geride kaldığını ve itibari para biriktirmenin enflasyona yenik düşeceğini düşünüyor. BTC’nin küresel para arzının rekor kırmasından sonra böyle bir yükseliş elde etmesi ise BTC’nin modeline bir hayli uygun. Her 4 yılda bir blok ödülü yarılanması ile piyasadaki akışı azaltan ve 21 milyon ile enflasyona dayanıklı olan BTC, artık önemli bir varlık konumunda.

VanEck böyle bir yükselişin yaşanması için ise bütün dünyanın BTC’yi rezerv varlık olarak görmesi gerektiğini hatırlattı. BTC’nin milyon doları görmesi ise birçok kişinin uzun vadeli beklentileri içerisinde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

50.000 olsunda :)milyon dolara bakariz :))


Başa dön tuşu