coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumMilyarder Cathie Wood, Ethereum Spot ETF'lerinin Onaylanmasının Asıl Nedenini ve Solana ETF'lerinin...

Milyarder Cathie Wood, Ethereum Spot ETF’lerinin Onaylanmasının Asıl Nedenini ve Solana ETF’lerinin Onaylanma Olasığını Açıkladı

Ark Invest CEO'su Cathie Wood, yaptığı açıklamasında Ethereum Spot ETF'lerinin onaylanmasının asıl nedenini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, önerilen Ethereum Spot ETF’leri için temel belgelerin ani ve beklenmedik bir şekilde onaylanmasının, kripto paraların ABD seçimleri üzerindeki etkisinden kaynaklandığına dair iddialı bir açıklama yaptı.

Consensus 2024 etkinliğinde konuşan Wood, onay konusundaki şaşkınlığını dile getirerek, “Yapılan yorumlar onaylanmayacağı yönündeydi. Kesinlikle onaylanmayacaktı.” Olağan onay sürecinin SEC’den gelen sorguları içerdiğini ve bu durumda dikkat çekici bir şekilde mevcut olmadığını belirtti.

Aynı zamanda firmanın Baş Yatırım Sorumlusu olarak görev yapan Wood, 21. Yüzyıl için Finansal İnovasyon ve Teknoloji Yasası (FIT21) etrafındaki duyarlılığın Temsilciler Meclisi’nde geliştiğine dikkat çekti. İki partinin de desteğini alan yasa geçen hafta kabul edildi ve kripto paraların bir seçim yılı meselesi haline gelme potansiyelini gösterdi.

İlgili Haber  Bitcoin ve Kripto Paralarda 2 Milyar Dolarlık Deprem: Nihayet Sonuçlandı

Siyasi boyuta da değinen Wood, eski Başkan Trump’ın son zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı gösterdiği sıcak tavrın dikkat çektiğini belirtti. Wood, “Bu hafta, kampanya bağışlarını kripto olarak kabul edeceğini söyledi,” diyerek yönetimin tutumunda bir değişiklik olduğunu belirtti.

Wood, bir Solana ETF’sinin onaylanması için potansiyel görürken, memecoin odaklı fonlar konusunda şüpheci olduğunu ifade etti. Wood, aracı kurumların, büyük aracı şirketlerin ve yatırım danışmanlığı şirketlerinin “ana varlıklardan” daha fazlasını kabul etmelerinin pek olası olmadığını açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları