Haberler

Minneapolis Fed Başkanı Kashkari, Pandeminin Ekonomiye Yansımalarını Değerlendirdi

Kashkari, virüs sonrası toparlanmanın kademeli ve düzensiz olacağını ifade etti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüsün ekonomik yansımasının kolay kolay geçmeyeceğini ifade eden Minneapolis Fed Başkanı Kashkari, kademeli ve düzensiz bir toparlanma sürecinin yaşanacağını ifade etti.

Kashkari ayrıca pandeminin etkileri tamamen geçene dek ekonomiyi düzeltmenin mümkün olmadığını belirtti.  Bununla birlikte ABD hükumetinin yeterli potansiyele sahip olduğunu ancak yardımların en çok kim ihtiyaç duyuyorsa ona yapılması gerektiğini belirten Kashkari, bu şekilde bir yol izlenirse söz konusu yardımların daha da uzun süre -2 seneye kadar- devam edebileceğini ifade etti.

Pandeminin ortaya çıktığı ilk andan beri 3 trilyon dolara yakın acil durum fonu hizmeti ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Söz konusu yardımların sadece maddi destek olarak değil; aşılama, virüs tanı testi ve tedavi şeklinde de yapılması için gerekli olan her türlü yardımın yapılması gerektiğini belirtti.

San Francisco Fed Başkanı Mary Daly de Kashkari ile aynı fikirde. Daly de ABD ekonomisinin en iyi ihtimalle 10 yılda düzeleceğini ve ekonomideki toparlanmanın kademeli şekilde gerçekleşeceği görüşünü paylaşıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu