AltcoinHaberler

Nike, Blockchain Teknolojisinden Yararlanmaya Devam Ediyor

Plutus ile anlaşan spor devi Nike, çevrim içi mağazalarından alışveriş yapan müşterilerine yüzde 9'a kadar nakit ödülü vermeye hazırlanıyor.

Nike’tan Blockchain teknolojisiyle ilgili dev bir adım daha geldi. Dünyanın önde gelen spor şirketi, Londra merkezli finansal teknoloji firması Plutus ile ortaklaşa olarak müşterileri için son derece kazançlı bir alışveriş imkanı sunuyor.

İngiltere ve AB’deki Nikeseverler bu yeni atılım sayesinde spor ayakkabı alımlarında Blockchain tabanlı bir nakit iade çözümünden yararlanacak ve çeşitli indirim imkanlarından faydalanacak. Nike’ın çevrim içi mağazalarından yapacakları alışverişlerle kredi kartıyla ödül kazanacak olan müşteriler, yaptıkları alışverişlerde yüzde 3’e kadar kripto para ile yüzde 9 nakit ödülü elde edebilecekler. Ödülleri alabilmek için müşterilerin çevrim içi alışveriş yaparken Plutus Visa kartını kullanmaları gerekiyor. Plutus halihazırda Birleşik Krallık ve Avrupa Ekonomik Bölgesi’nde aktif olduğundan Euro ve İngiliz sterlini ile PLU token alınabilecek.

Alışverişlerden kazanılan ödüller ise Plutus yerel tokenı olan Pluton (PLU) ile geri alınabilecek. PLU token farklı dijital değerlere de dönüştürülebilecek.

Blockchain teknolojisinden yararlanması Nike için bir ilk değil. Spor devi şirket daha önce de ürettiği ayakkabılar için Ethereum Blockchain ağı üzerinden token patenti aldığını açıklamıştı. Halihazırda ayakkabısı bulunanlar ya da yeni ürün alacak olan müşteriler fiziki ayakkabılarını Blockchain üzerinden satın alıp satabilme imkanına sahip olmuşlardı. Ayrıca akıllı telefonlarda çalışabilen bir spor ayakkabı uygulaması üzerinden UPC kutusunu bir barkod tarama özelliği ile tarayarak ürünlerinin orijinalliğini kontrol edebilme şansına da sahip olmuşlardı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu