binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerNobel Ödüllü Robert Shiller: "Bitcoin Bir Balon"

Nobel Ödüllü Robert Shiller: “Bitcoin Bir Balon”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Nobel ödüllü bir ekonomist olan Robert Shiller, Bitcoin için patlayabilecek bir balon ifadesini kullandı.

Shiller CNBC ile yaptığı röportajda:

” Bitcoin bir süre daha bizimle olabilir, şuan ki durum aynı moda heveslisi insanların yaptığı bir davranış örneği. Göz alıcı bir cazibesi olduğunu inkar edemem fakat bu Bitcoin’i reddemeyeceğim anlamına gelmez.”

Bu açıklamayı Bitcoin 6.900 dolardan 8.000 dolar seviyesine çıktığı anda yapmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Açıklamanın devamında, hükümetlerine güvenmeyen insanlar artık onlardan farklı olarak ellerinde bir mal biriktirebiliyorlar. Bu ellerindeki mal hiç bir hükümete bağlı olmadığı fikrini insanlar seviyor. Bu da bugünün pazarı için harika bir hikaye açıklamalarında bulundu. Shiller daha önce dünya üzerinde yaşanan iki büyük krizi öngörmüştü. dot-com ve Amerika’da yaşanan emlak balonunu önceden öngörmüş ve insanları uyarmıştı.

Bir Çok Kişi Aynı Fikirde

Shiller Bitcoin’i sorgulayan karşıt piyasa gözlemcilerinden sadece bir tanesi. Mad Money’in sahibi Jim Cramer, ekonomi profesörü Nouriel Roubini, Japon Post Bank baş yatırım sorumlusu Katsunori Sago, Societe Generale Müdür Yardımcısı Severin Cabannes, Credit Suisse CEO’su Tidjane Thiam, Robert  Shiller ile aynı Karşıt Cephe’de yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail