HaberlerKripto Para

Ödeme Devi Visa’dan Dijital Para Hamlesi: Rapordaki Ethereum İfadeleri Dikkatten Kaçmadı

Visa, nakit paranın yerini alabilecek bir kripto para oluşturabilmek için patent başvurusunda bulundu.

Ünlü ödeme şirketi Visa, değişen dünya teknolojisine ayak uydurmanın yollarını arıyor. Bu anlamda dijitalleşme arayışında olan şirketin önemli bir patent başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Nakit yerine geçebilecek fiat destekli bir kripto para birimi oluşturmanın peşinde olan şirket, kullanıcı işlemlerinin anonim olmasına fırsat verebilecek yapıdaki bir dijital para oluşturmayı amaçlıyor.

Perşembe günü, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nce yapılan açıklamaya göre Visa’nın gerçekleştirmeyi planladığı sistem geleneksel bankacılık hizmetleri ile kripto para birimlerinin sunduğu avantajlarını birleştirmeye yönelik bir yapıya dayanıyor.

Patent başvurusunda yer alan ifadeler arasında kripto para birimlerinin fiat para birimlerine oranla birçok avantaja sahip olduğu belirtilirken söz konusu belgede Ethereum’un adının 11 defa geçmesi de dikkatlerden kaçmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu