HaberlerKripto Para

OneCoin Davasında Nefesler Tutuldu

New York Bölge Mahkemesi, somut bir delil sunulamaması halinde davanın kapanacağını belirtti.

Kripto para tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası OneCoin davasında yeni bir gelişme yaşandı. New York Güney Bölgesi Mahkemesi davanın kapanması ihtimali üzerinde duruyor.

Mahkeme, şirketi dava eden kişi/kişilerin 16 Nisan’a kadar somut bir delil sunamaması halinde söz konusu davanın kapanma ihtimalini değerlendirdi. Mahkemece istenen deliller ise 2014 Nisan ayı ile 2018 Mart ayı arasında kaybı olanların ortaya koyacakları belgeler. Davacıların delil niteliğindeki söz konusu belgeleri mahkemeye sunamaması halinde sonuç mağduriyet yaşayanlar açısından pek de iç acıcı olmayabilir.

Bununla birlikte birkaç ay önce OneCoin Ponzi yapısının resmi İnternet sitesi de dolandırıcılık gerekçesiyle mahkemece kapatıldı.

Tüm bu gelişmelere rağmen “OneCoin kraliçesi” adıyla tanınan Ruja Ignatova hala elini kolunu sallayarak ortalarda dolanıyor. Bununla birlikte dava Avrupa ve Amerika’da aktif bir dolandırıcılık yapısı olarak kabul görürken şirketin merkezi olan Bulgaristan’da henüz somut bir adım atılmış değil. İşte tam da bu sebeple mağduriyet yaşayanlar büyük kaygı yaşıyorlar.

Şimdi herkes gözünü 16 Nisan’a çevirmiş durumda. Bakalım davanın seyri bu tarihten sonra nasıl bir hal alacak?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu