Haberler

OPEC Başkanı: “Petrolün Varil Fiyatı 40 Dolara Çıkabilir!”

OPEC Başkanı Muhammed Arkab, söz konusu yükselişin bu yılın 2. yarısında gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti.

Tüm dünyayı sağlıktan ekonomiye, eğitimden sanayiye hemen her alanda derinden etkileyen pandeminin etkileri sürüyor. Bilindiği ABD’de ham varil petrolün fiyatı sudan ucuz hale gelmiş hatta önde gelen birçok şirket, kepenk indirmemek adına sattıkları varil başına 30 dolar ödeme yoluna bile gitmişlerdi.

OPEC Başkanı’nın yaptığı son açıklama ise petrolün varil fiyatının bu senenin 2. yarısında 40 dolara çıkacağı beklentilerini ortaya koyuyor.

Pandeminin yakın zamanda etkisini azaltacağını düşündüklerini belirten OPEC Başkanı Arkab, söz konusu yükselişin OPEC üyesi ülkelerin üretimde kısıtlamaya gitme kararlarının hayata geçirilmesi sonucu önümüzdeki 2 aylık süreçte gerçekleşebileceğini belirtti. Hatırlanacak olursa OPEC ve OPEC dışı üretici ülkelerden bazıları 10 Nisan tarihli bir anlaşmayla üretimde ciddi kısıtlamalara gitme kararı almışlardı.

Alınan karara göre günlük varil üretiminde gidilecek üretim kısıtlaması şu şekilde olacak:

1 Mayıs-30 Haziran: 10 milyon varil
1 Temmuz-31 Aralık: 8 milyon varil
1 Ocak 2021-30 Nisan 2022: 6 milyon varil

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu