HaberlerKripto Para

Pablo Picasso Bugünleri Görse Şaşırırdı! Ünlü Ressamın Tablosu Kripto Para İle Satın Alındı

Ünlü ressamın “Danse du ventre devant un homme impassible” adlı eseri IDON adlı tokenle alıcı buldu.

İspanyol ressam, heykeltıraş, sahne tasarımcısı, şair ve oyun yazarı olan ve 20. yüzyıl sanatının en çok tanınan isimlerinden Pablo Picasso’nun kübist anlayışla oluşturduğu eserleri bugüne kadar dünyanın en gözde tabloları arasında yer almıştır. Hatta ünlü sanat adamının 2 tablosu dünyanın en pahalı 10 tablosu arasında listelenmektedir. Normalde farklı tarz tablolarıyla anmaya alıştığımız ünlü ressam bu defa bir kripto para haberiyle gündeme geldi.

Picasso’nun bir müzayedede açık artırmaya çıkarılan eseri kripto para ödemesi ile alıcı buldu. “Danse du ventre devant un homme impassible” adlı tablo İsviçre merkezli sanat galerisi Idoneus tarafından IDON isimli kripto para ile satın alındı. Idoneus’un CEO’su, Picasso’nun orijinal eserlerinden birinin ödemesinin ilk kez bir kripto para ile yapıldığını ifade etti.

Söz konusu sanat galerisinin tabloya ne kadar ödeme yaptığı bilinmiyor ancak Idoneus sanat galerisinin çevrim içi mağaza mantığıyla çalışan ve ultra lüks eşyalar, tablolar ve evler sattığı düşünülürse bu tabloya da hatırı sayılır bir tutar ödediğini tahmin etmek güç değil.

IDON, Idoneus sanat galerisi tarafından yüksek meblağlı eserlerin ödemesi için geliştirilen bir kripto para birimi. Henüz aktif bir kripto borsası tarafından listelenmemiş olan IDON, Ethereum tabanlı bir token ve
1 IDON, 10 dolardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu