blank
Haberler

Petrol Fiyatı Sıfır Dolara Düştü!

Petrol fiyatını görenler gözlerine inanamadı!

Ham petrol vadeli kontratlarının süresinin yarın dolması ve pandemi kaynaklı krizin etkisiyle arz fazlası olabileceği ihtimali sonucu ABD’deki petrol fiyatları resmen sudan ucuz hale geldi. Fiyatlar yüzde 99 oranında düştü. Uzmanlar bu düşüşün tarihin en büyük düşüşü olduğunu ifade ederek gözlerine inanamadıklarını ifade ettiler. An itibarı ile sosyal medyada Trend Topic olan petrol fiyatı tüm dünyanın gündemine oturdu.

blank

Son zamanlarda talebin düşmesi sonucunda rafineri faaliyetlerini durdurdu. ABD’deki ham petrol depolama tesislerinde bulunan petrol hacmi hıza artıyor.

OPEC’in aylık raporuna bakılacak olursa pandemi kaynaklı global kriz petrol talebinin son 30 yılın en düşük seviyelerine ineceği öngörülüyordu ve beklenen de oldu. Üreticiler üretim kesintisine gitseler bile piyasa talebinin üzerinde üretim gerçekleşmiş olacağından petrol fiyatlarındaki satış baskısının artması bekleniyor.

Yayın saatine göre BRENT Petrol fiyatı da 25 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu