AltcoinHaberler

Piyasadaki Depremden En Çok Hangi Altcoin Etkilendi?

Bazı kripto değerleri donma noktasına getiren piyasa çöküşü olumsuz etkilerini sürdürmeye devam ediyor.

Bugünkü büyük piyasa çöküşünden en büyük darbeyi hiç kuşkusuz LINK aldı. Öyle ki söz konusu alttcoin kısa bir süreliğine de olsa 0.0001 dolar seviyesine kadar düştü. Gün içinde Binance’de 0.0001 dolar gibi son derece dip bir seviyeden işlem gören LINK, genel kripto para piyasasındaki toplam düşüşün boyutunun ne denli yüksek olduğunun küçük bir göstergesi.

Kripto para piyasası son derece kısa bir süre içerisinde 50 milyar dolar kaybetti. Söz konusu çöküşün en önemli iki nedeni ABD Başkanı Trump’ın virüs hakkındaki açıklamaları ve CME Bitcoin vadelilerinin askıya alınması oldu. Ayrıca petrol fiyatlarındaki düşüş de söz konusu krizi körükleyen nedenler arasında yer alıyor.

Anlık düşüşten sonra toparlanan LINK an itibarı ile 2.56 dolardan işlem görüyor. Eğer değerden LINK alabilen traderlar varsa elde etmiş oldukları karın son derece yüksek olduğunu söylemek mümkün. Ancak bunun sistemsel bir hatadan mı yoksa sert satış baskısından mı kaynaklandığı hala bilinmiyor.

Diğer altcoinlere bakıldığı zaman ise Ethereum yüzde 30 düşüşle 135 dolar, XRP yüzde 25 düşüşle 0,158 dolar ve Litecoin yüzde 28 düşüşle 34 dolardan alıcı buluyor. Genel manada tüm altcoinler son 24 saat içerisinde yüzde 30’lara varan değer kayıpları yaşamış durumda.

Tüm kripto para fiyatlarını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Kripto para fiyatları

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu