Kripto HaberleriAltcoinPiyasalar Düştükçe Balinaların Bu Altcoine Olan İştahı Kabarıyor!

Piyasalar Düştükçe Balinaların Bu Altcoine Olan İştahı Kabarıyor!

Takip et

Kripto para piyasasında yaşanan son düşüş, büyük yatırımcıların belirli altcoinlerden daha fazla satın almasına engel olmadı. Orta ölçekli Cardano cüzdanlarının sahip oldukları ADA miktarını iki haftadan kısa bir süre içerisinde iki katına çıkarması dikkat çekti.

Fiyat Düştükçe Balinaların Cardano’ya (ADA) Olan İştahı Artıyor

Ocak ayı ortasında kripto para sektörünün keskin bir düşüş yaşadığını inkar etmek mümkün değil. Düşüş sırasında kripto para piyasasında bir hafta içerisinde 500 milyar dolardan fazla kayıp yaşanmıştı. 18 Ocak tarihinde 1.65 dolara kadar tırmanıp son altı ayın zirvesine ulaşan ADA, düzeltme döneminde en fazla kayıp yaşayan altcoinlerden biri olmuştu.

Ayıların gücünü arttırmasıyla birlikte bahsi geçen zirve noktasından %65 değer kaybeden altcoin, 22 Ocak tarihinde 0.92 dolara kadar gerilemişti. Bu tarihten itibaren kayıplarının bir kısmını telafi eden kripto para, halen yılın başına göre %25 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Buna rağmen verilere göre söz konusu düşüş, ADA için bazı yatırımcıların iştahını kapatmamış gibi görünüyor. Hatta durum, Santiment verilerine göre tam tersi olabilir. Analiz şirketinin raporuna göre 10.000 ila 1.000.000 adet tokene sahip olan Cardano cüzdanları, yalnızca iki hafta içerisinde 55 milyon dolarlık ADA satın aldı.

Oransal olarak değerlendirdiğimizde ise bu orta ölçekli kripto para balinalarının 11 gün içerisinde ADA varlıklarını %110’dan fazla arttırdığını gözlemliyoruz.

Cardano ekosistemi kısa bir süre önce merkezsiz finans uygulaması SundaeSwap’i hayata geçirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları