AltcoinPolkadot

Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) Ağlarının Başına “Tether Kuşu” Kondu!

Tether, Polkadot ve Kusama'yı da desteklenen ağlar arasına ekledi.

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoini olan Tether, iki yeni ağa açıldığını duyurdu. 43 milyar doların üzerinde toplam piyasa değerine sahip olan USDT’nin bundan sonra Web 3.0’ün en çok gelecek vaat eden iki ağı Polkadot ve Kusama üzerinde de olacağı belirtildi.

Polkadot ve Kusama Ağında USDT Dönemi Başlıyor

Yayınlanan basın açıklamasına göre USDT’nin arkasındaki Tether bundan sonra Polkadot ve Kusama ağlarında da USDT piyasaya sürecek.

Aslında Kusama ağının Polkadot’un test ağı olduğu söylenebilir. Polkadot ile ilgili herhangi bir geliştirme yapılmadan önce geliştiricilerin Kusama ağında bunu denediği ve aldıkları sonuca göre Polkadot ağında ilerlemeye devam edebildikleri biliniyor.

Tether CTO’su Paolo Ardoino ise konu hakkında yaptığı açıklamada Polkadot ile Kusama’nın Tether’ın yeni teknolojik ortamı için temel hazırlayabileceğini vurguladı.

Polkadot’un kripto para ekosisteminin en heyecan veren projelerinden olduğunu ifade eden Ardoino, Tether’ın da bu gelişime katkı sağlayacağını vurguladı.

Polkadot’un parachain olarak da bilinen yan ağlarında USDT piyasaya sürülebilecek ve böylece kullanıcılar aslında yüksek işlem ücretleri olmadan USDT gönderimi yapabilecek.

Polkadot ve Kusama’nın arkasındaki geliştirici ekibi Parity Technologies yöneticisi Peter Mauric, konu hakkında yaptığı açıklamada bunun Polkadot tabanlı dApp’ler için çok önemli olduğunu belirtti.

Polkadot fiyatı bu habere rağmen ciddi bir yükseliş elde etmedi ve hala 5. sırada yer alıyor. Kusama ise son 24 saat içerisinde %5 yükselerek habere olumlu tepki verdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu