binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinPopüler Altcoin Base Ağına Katıldı! Fiyat Olumlu Tepki Verdi!

Popüler Altcoin Base Ağına Katıldı! Fiyat Olumlu Tepki Verdi!

Chainlink (LINK) Coinbase Ethereum Katman 2 ölçeklendirme platformu olan Base üzerinde Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolünü (CCIP) başlattı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son zamanlarda yükselişiyle dikkat çeken altcoinlerden olan Chainlink (LINK) Coinbase Ethereum Katman 2 ölçeklendirme platformu olan Base üzerinde Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolünü (CCIP) başlattı.

Chainlik resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda CCIP’nin Base ağında başlatıldığı belirtilerek bu hamlenin Base geliştiricilerine mesaj gönderebilen, token aktarabilen ve birden fazla blockchain ağı üzerinden diğer işlemleri başlatabilen zincirler arası uygulamalar ve hizmetler oluşturmaları için güvenli bir araç sağlamayı amaçladığını ifade edildi.

Chainlink Labs İşletme Müdürü Johann Eid açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“CCIP artık Base’de yayındayken, geliştiriciler zincirler arası uygulamaları ve hizmetleri kolayca oluşturmak için önde gelen birlikte çalışabilirlik protokolüne erişime sahip.

Milyonlarca yeni kullanıcıdan oluşan bir sonraki dalgayı sektörümüze getirmek için çalışırken Base ve Chainlink, blockchain gelişiminin ön saflarında yer alıyor.

Base’in 2. katman çözümü olarak ölçeklenebilirliği ve teknolojik yaratıcılığı, giderek artan sayıda kullanıcıyla birleşiyor.

Chainlink hizmetleri, yeni nesil çapraz zincir uygulamaları ve hizmetleri oluşturmak isteyen geliştiriciler için bir nimettir.”

Coinbase’in protokol lideri ve Base’in lansmanına öncülük eden Jesse Pollak , “Geliştiricilerin güvenli bir şekilde zincirler arası uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan, onlara daha fazla deneme yapma ve yeni kullanım durumlarının kilidini açma gücü veren CCIP on Base’in lansmanından heyecan duyuyoruz” dedi.

9 Ağustos’ta halka açılan Base ağındaki günlük işlemler ve yeni adresler Arbitrum ve Optimism’i geride bıraktı.

Fiyatındaki yükselişle piyasadan pozitif ayrışan LINK, duyurunun ardından %7’lik bir artış yaşadı. Yazım esnasında LINK 7,75 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail