coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinPopüler DeFi Protokolü Hacklendi Mi? Geliştiricilerden Açıklama Geldi

Popüler DeFi Protokolü Hacklendi Mi? Geliştiricilerden Açıklama Geldi

Güvenlik firması PeckShield, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden ikisinin hackerlar tarafından saldırıya uğradığını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güvenlik firması PeckShield, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri Aave ve Yearn Finance’in bu sabah bir güvenlik açığından muhtemelen etkilendiğini tweetledi.

“DeFi Protokollerinin 11 Milyon Doların Üzerinde Kaybı Var”

Veriler, kayıpların toplam 11 milyon doların üzerinde olabileceğini gösteriyor.

PeckShield’e göre, saldırı, kullanıcıların teminat olmadan borç almalarına ve aynı işlem içinde geri ödemelerine olanak tanıyan bir tür arbitraj stratejisi olan flash kredi saldırısını içeriyordu.

 

Konuyla İlgili Açıklama Geldi

Aave cephesinden konuyla ilgili öncelikle V1’de bu sorunun olabileceği ifade edilse de sonradan sorundan etkilenmedikleri ifade edildi. Açıklama şu şekilde:

“Durumun farkındayız güvenlik açığının Aave V2 ve Aave V3 üzerinde bir etkisi olmadı. Protokolün en eski sürümü olan Aave V1 üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığını teyit ediyoruz. Başka bir sorun yaşanmaması için durumu yakından takip ediyoruz.

Daha sonra ise:

Aave V1’in de etkilenmediğini doğrulayabiliriz.” şeklinde açıklama yapıldı.

Yearn Finance ise saldırıyı kabul ederek bunun sadece 2020’de kullanıma sunulan eski sürümlerde meydana geldiğini ifade etti.

 

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail