binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizQCP Analistleri, Yarınki Çok Kritik FED Faiz Kararı Öncesi Kripto Piyasası İçin...

QCP Analistleri, Yarınki Çok Kritik FED Faiz Kararı Öncesi Kripto Piyasası İçin Son Bilinmesi Gerekenleri Açıkladı!

FED'in yarınki kararı öncesinde analiz şirketi QCP Capital'den analistler, kripto piyasası için beklediklerini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hedge fonu QCP tarafından yapılan bir güncellemeye göre, kripto para yatırımcıları yarınki Mayıs Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporu ve Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesinde varlıklarının riskini azaltarak geri çekiliyor.

Yatırımcılar TÜFE’nin açıklanmasını ve FOMC toplantısının sonucunu merakla beklerken, piyasalar riskten kaçış modunda. Bu ayki FOMC toplantısı, FED’in 2024’ün geri kalanı için öngördüğü faiz indirimlerinin sayısı hakkında piyasayı bilgilendiren bir araç olan Dot Plot’u yayınlayacağı için özellikle önemli.

Kısa vadeli olumsuzluklara rağmen QCP, bunun coin biriktirmek için iyi bir fırsat olabileceğini iddia ediyor. ETH spot ETF’nin nihai lansmanı ve Başkan Biden ile eski Başkan Trump arasında kripto oylarını kazanmak için devam eden sözlü atışmalar gibi boğa olaylarını iyimserlik nedenleri olarak gösteriyorlar.

İlgili Haber  Bitcoin'de Bugünkü Büyük Düşüşün Nedenlerinden Biri Bu Mu? 535 Milyon Dolarlık İşlem Var!

FOMC bir sonraki faiz oranı kararını yarın açıklayacak. Sıcak bir istihdam raporunun ardından, faiz oranlarının sabit kalması için güçlü bir olasılık var. FED’in piyasa tahminlerine dayanarak faiz oranlarını değiştirme olasılığını tahmin eden CME FedWatch Aracı, faiz oranlarının Pazartesi günü itibariyle sabit kalma olasılığının %99.4 olduğunu gösteriyor.

FOMC Aralık ayı projeksiyonlarında bu yıl üç faiz indirimi öngörürken, FED Başkanı Jerome Powell yıl boyunca hiçbir şeyin kesin olmadığını yineledi. Ülkenin merkez bankası, ekonominin yeterince soğuduğundan emin olana kadar gerektiği kadar beklemeye istekli.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail