Kripto HaberleriAltcoinRekor Büyümesi Devam Eden Chainlink'i (LINK) Uçuran Sebepler Neler? Şuan Alınır Mı?

Rekor Büyümesi Devam Eden Chainlink’i (LINK) Uçuran Sebepler Neler? Şuan Alınır Mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Rekor yükselişi Chainlink’i (LINK) en büyük beşinci kripto para birimi konumuna taşırken piyasa hacmiyle müthiş bir büyüme kaydeden kripto değer, sadece 24 saatte %30’luk bir ilerleme kaydetti ve Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV), Litecoin (LTC) ve Cardano (ADA) gibi değerleri geride bıraktı.

LINK’in çok kısa bir süre içerisinde söz konusu kripto para birimlerini geçmesi, piyasadaki rekabeti gözle görülür biçimde artırdı. Öte yandan bazı kesimler LINK’in bir dolandırıcılık projesi olduğunu iddia etti ancak LINK güçlü ve kendinden emin bir şekilde yol almaya devam ediyor.

Bununla birlikte piyasa değeri 5.8 milyar doları bulan LINK, günlük 3 milyar doların üzerindeki hacmiyle XRP’yi (yaklaşık 2 milyar dolar) bile geride bırakmış durumda.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan LINK, geçen hafta itibarı ile %68,7 değer kazandı ve anlık verilere göre 16.70 dolardan işlem görüyor. Şimdi herkes LINK’ın bu başarısının ardındaki sırrı merak ediyor.

LINK Bu Başarıyı Nasıl Yakaladı?

Ticaret hacmini ciddi seviyede geliştiren ve her geçen gün tanınırlığını ve tercih edilirliğini artıran LINK’in bu başarısının ardında kuşkusuz yıl boyunca iyi yönetilmiş güçlü ortaklık ve entegrasyon duyurularıyla gündeme gelmesi yatıyor.

LINK’in rekor yükselişini yorumlayan Messari araştırmacısı Wilson Withiam, bu başarıyı genel olarak 200’ü aşkın yeni ortaklığa, oracle piyasasındaki çalışmalara ve izlenen pazarlama stratejisine dayandırıyor.

Öte yandan Google Trends bilgilere göre Chainlink’e olan ilgi sadece ABD ile de sınırlı değil, kripto değerin ünü dünya çapına yayılmış durumda. Hal böyle olunca da piyasa duyarlılığı söz konusu kripto değer üzerinde son derece pozitif bir etki sağlıyor. Birçokları LINK’in şu anki durumunu Bitcoin’in 2017’deki popülaritesine benzetiyor. Bilindiği gibi BTC o dönemde aynı tanınırlığa sahipti ve tüm zamanların en iyi seviyesini görerek 20 bin dolara ulaşmıştı.

Öte yandan LINK’in Twitter takipçi sayısının da sürekli artması genel piyasa duyarlılığının güçlü bir pozitif etkiye sahip olduğunun önemli bir diğer kanıtı.

Blockchain teknolojisini kullanarak yatırımcıların finansal hizmetlere erişim biçimini değiştirme mantığıyla hareket eden DeFi uygulamalarının çoğunun bir çeşit fiyat veri akışı gerektirmesi ve bazı kripto değerlerin bunu güvenilir bir biçimde sağlayamamış olması da LINK’i başarılı kılan sebepler arasında gösterilebilir. Nitekim LINK DeFi’ın merkezi olmayan çalışma prensibini çok iyi yönetti ve muhteşem bir başarı elde etti.

Şuan Alınır Mı?

Bir coine yüksek fiyattan girmek her zaman ciddi riskleri beraberinde getirir. Yükselmiş ürünlere yatırım yaparken her zaman kaybetmeyi göze alabileceğiniz paralar ile işlem yapmanız en doğrusu olacaktır. Bakıldığı zaman günlük ve haftalık bazda yükseliş gösteren LINK, aslında gün içerisinde ciddi derece volatiliteye sahip durumda. Bu böyle coinlere yatırım yaparken dikkatli olmak, mümkünse uzak durmak çok önemli.

*Ürünün bundan sonra yükselmeyeceği kastedilmemiştir. Pek tabii bu seviyeden çok daha yüksek seviyelere ulaşabilir. Anlatılmak istenen böylesi yatırımlarda olan risk derecesinin yüksekliğidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları