XRP

Ripple Bombayı Patlattı ve Yeni Ortaklığını Duyurdu!

Ripple, yeni ortaklığını açıkladı.

Kripto para sektöründeki depremin öncesinde de zor günler geçirmekte olan XRP, özellikle Ripple cephesinden gelecek olan iyi haberlere büyük oranda ihtiyaç duyuyor.

Ripple’ın daha önce verdiği birçok ortaklık haberi fiyata olumlu etki etmişti ve bu sebeple şu an gelen haberin de uzun vadede bununla bağlantılandırıldığı söylenebilir.

Bu sefer direkt olarak bir şirketle değil de merkez bankası ile ortaklık imzalayan Ripple, Asya’da işlerini büyütmeye devam ediyor. Asya ülkelerinden Bhutan’ın merkez bankası ile deneme çalışmalarına başlayan Ripple, direkt olarak merkez bankasının kendi dijital para birimi için adım atmakta.

Ripple ve Merkez Bankası Adımı Ses Getirecek

San Francisco merkezli şirket, kendi blockchain teknolojisini Bhutan’ın mevcut ödeme sistemine entegre edecek ve bu sayede aslında ağın milyonlarca yeni kullanıcıya ulaşması beklenebilir.

Ripple ortaklığından faydalanacak olan merkez bankası, kendi dijital parasını sınır ötesi ödemelerde ve havalelerde kullanacak. Buna ek olarak çeşitli ödeme sistemlerine de entegre edileceği aktarılıyor.

CEO Brad Garlinghouse konu hakkında yaptığı açıklamada farklı merkez bankası dijital para birimlerinin işbirliği içerisinde kullanılabileceği bir platform geliştireceklerini vurgulamıştı.

Ortaklık aslında bir süredir konuşulmaktaydı ve Bhutan Merkez Bankasının kıdemli ödeme yöneticisi Tashi Yezer, daha önce Ripple’ın Swell konferasında konuşmacı olarak sahneye çıkmıştı. Ripple bu adımıyla da bir merkez bankasına kendi ağını hizmet olarak sunmuş oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

alıştıra alıştıra

alim

Doubleşşak geçiyorlar galiba , himaleya dağları rp ile tanissa ne olacak MK

Sürrealist

Yaklaşık 800 bin nüfuslu bir ülke, İnşallah faydası olur !


Başa dön tuşu