HaberlerXRP

Ripple CEO’sundan XRP Davasıyla İlgili İddialı Açıklamalar!

Brad Garlinghouse'a göre XRP'nin menkul kıymet olarak sınıflandırılması mümkün değil!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre XRP’yi menkul bir kıymet olarak sınıflandırmak mümkün değil. CEO’ya göre XRP’nin bir menkul değer olmadığı son derece açık ve ortada.

Garlinghouse’a göre Ripple ve XRP iki farklı varlık ve bu ikiliyi asla karıştırmamak gerekiyor çünkü Ripple’a bağlı bir varlık yok. Yani XRP Ripple’dan tamamen bağımsız hareket ediyor. Öyle ki bir gün Ripple şirketi kapansa bile XRP var olmaya devam edecek çünkü XRP açık kaynaklı, bağımsız bir teknoloji.

Ünlü CEO ayrıca XRP’nin menkul kıymet özelliklerine sahip olmadığını ve 15 Ocak’ta sonuçlanması beklenen dava sonucunda kendi görüşünün tersi neticelenmesinin imkansız olduğunu da sözlerine ekledi. İddia ve düşüncelerinden son derece emin olduğu için davayla ilgili herhangi bir endişe duymadığını da sözlerine ekleyen Garlinghouse, davadan tersi bir sonuç çıkarsa bu durumun Ripple için son derece riskli olacağını da ifade etse de XRP’nin bu durumdan etkilenmeyeceğini sözlerine ekledi.

Ripple CEO’sunun da belirttiği gibi eğer Ripple davası XRP’nin bir menkul değer olduğu yönünde sonuçlanırsa her ne kadar XRP değer kaybetmez denilse de XRP fiyatlarında müthiş bir düşüş yaşanabilir ve panik satışları başlayabilir.

Öte yandan CEO’nun söylediği “Ripple batsa bile XRP devam eder” gibi sözler birçok yatırıcının tepkisini çekmeye devam ediyor. Çünkü bir çok kişi XRP’nin Ripple şirketi bünyesinde faaliyet gösterdiğini ve asla merkeziyetsiz olmadığını düşünüyor. Zira XRP ağını Ripple kontrol ediyor ve her ay düzenli olarak piyasaya yeni XRP arzı yapıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu