Kripto HaberleriXRPRipple Fiyat Analizi: XRP, Günlükteki Düşüşünü Devam Ettirecek mi?

Ripple Fiyat Analizi: XRP, Günlükteki Düşüşünü Devam Ettirecek mi?

Takip et

Kripto para piyasası, bugün Bitcoin’in (BTC) yaşadığı %5 ve üzeri düşüş ile bir kere daha her şeyi tersine çevirdi. Lider kripto para biriminin 50.000 dolar üzerine kadar çıkması ile umutlar yeniden artsa da fiyatın beklenmeyen bir düşüş yaşaması altcoinleri de dibe çekti.

XRP Fiyatı Sert Düştü

XRP, 0,88 dolar desteğini korumaya çalışırken gelen bu düşüş ile ise 0,80 dolar seviyesinin bile altına çekildi ve an itibarıyla 0,79 dolardan alınıp satılmakta. XRP fiyatının 24 saatlik süre içerisinde %4,2 düşüş yaşaması ise şu an sadece günlük grafiği etkilemiş durumda. XRP için asıl tehlikenin ise 0,66 doların altına inilmesi veya mevcut seviye ile günlük kapanış yapılması sonrası yaşanması beklenmekte.

Geçtiğimiz hafta volatilite diplerde olsa da XRP önemli bir noktaya ulaşmayı başarmış ve 0,89 dolar seviyesini görmüştü. Düşüş trendini bitirerek bu noktayı arkasına destek olarak alan XRP, bunun devamında ise 0,95 doları hedefliyordu ancak beklenen olmadı.

Teknik indikatörlere göre de RSI indikatörü günlük olarak yatay seyrediyor aşırı satış bölgesinin etkileri azalıyor. Bu, kesinlikle XRP için iyiye işaret ancak BTC fiyatı toparlanma yaşamadan XRP’nin harekete geçmesi beklenmeyebilir.

MACD ise konsolidasyona işaret ederek fiyatın bir süre daha bu aralıkta gidip gelebileceğine yakın bir sonuç veriyor. Kısa vadede XRP fiyatı yeniden 0,89 doların üzerine çıkmadıkça iyileşme beklenmeyebilir. 0,66 doların altına iniş ise felaketi beraberinde getirecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları