XRP

Ripple İçin Büyük Zafer Haberi, Gece Yarısı Geldi

Ripple, SEC'nin eski yöneticisini mahkemeye çağırabilecek.

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasında yeni bir zafer daha elde etti. ABD Bölge Mahkemesi Hakimi Sarah Netburn, Ripple’ın talebini kabul ederek SEC’nin itirazını reddetti.

Ripple İçin Zafer!

Ripple, SEC’nin Kurumsal Finans Departmanı bölümünün eski yöneticisi William Hinman’ın mahkemeye çağrılmasını ve dinlenmesi gerektiğini vurgulayarak bu talepte bulunmuştu. SEC, buna kesinlikle karşı çıksa da Ripple’ın istediği oldu. Peki Ripple neden bu kararda bu kadar ısrar etti?

Hinman, Haziran 2018’de yaptığı bir konuşmasında Ethereum ağı ve bunun merkezsiz yapısına bakarak Ether’in menkul kıymet olmadığını vurgulamıştı. Hinman bunun yanı sıra Bitcoin’in de menkul kıymet olamayacağını ifade etti.

Ripple ve SEC davasında ise XRP direkt olarak bir menkul kıymet olarak görülüyor. Ripple şimdi Hinman’ın neden BTC ve ETH’nin varlık, XRP’nin ise menkul kıymet olduğunu düşündüğünü açıklamasını istiyor.

Hinman bu konuda bir açık verirse SEC için bütün dava bir anda buharlaşabilir ve Ripple’ın savunması güçlenebilir.

Ripple, XRP’nin bir değer tasarruf ve takas aracı olduğunu iddia ederek SEC’nin aslında bunu regüle etme yetkisine sahip olmadığını ifade etmişti. SEC ise özellikle Hinman’ın mahkemeye çağırılmaması için üst düzey hükümet yetkililerinin yasalarla ve regülasyonlarla ilgili mahkemeye çağırılmasının kötü örnek oluşturacağını vurgulayarak karşılık vermişti. Ripple ise bu olayda zafer elde etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Rpple, m inşallah yolun açık olur


Başa dön tuşu