coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinRipple Labs Başkanı, Joe Biden ve Gary Gensler'i Eleştirdi!

Ripple Labs Başkanı, Joe Biden ve Gary Gensler’i Eleştirdi!

Ripple Labs başkanı ve kurucu ortağı Chris Larsen, ABD Başkanı Joe Biden ve SEC Başkanı Gary Gensler'ı eleştirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Temmuz ayında uzun süredir beklenen XRP-SEC davasında Ripple lehine karar verildi.
XRP-SEC davasından sonra gözler SEC’in açtığı diğer davalara çevrilmişken geçtiğimiz hafta Grayscale davasından da olumlu karar geldi.

SEC açtığı davalarda ardı ardına mağlubiyet alırken Ripple Labs başkanı ve kurucu ortağı Chris Larsen, ABD Başkanı Joe Biden ve SEC Başkanı Gary Gensler’ı eleştirdi.

Bloomberg‘e konuşan Chris Larsen, Biden ve Gensler’in kripto para sektörünü düzenleme konusunda başarısız olduğunu belirtti.

Ripple’ın SEC’e karşı elde ettiği zaferi değerlendiren Larsen, SEC’in kripto sektörünün düzenlenmesinde önemli olan her şeyi kaybettiğini savundu.

“San Francisco dünyanın blockchain başkenti olmaya hazırlanıyordu ancak ABD hükümetinin düşmanca politikası ve düzenleyici baskılar nedeniyle bu statüsünü kaybetti.

Yani ABD hükümeti ve SEC kripto para ve blockchain politikasını berbat etti.

Gensler kripto konusunda yasa koyucuların daha net yasalar çıkarmasını beklemek yerine yaptırım yoluyla düzenlemeyi tercih etti.

Gensler kripto sektöründeki netlik eksikliğinden hoşlanıyor olabilir ancak Amerika’nın tarzı bu değil. Bizim Gary Gensler’de gördüğünüz seçilmemiş, güce aç ve gerçekten yanlış konumdaki karar vericiler aracılığıyla değil, yasama organlarından net kurallar almamız gerekiyor.

Bu noktada mahkemelerin verdiği kararlar ne yazık ki düzenleyiciler yerine mahkemeler aracılığıyla bu netliği elde etmek ve bizi oyuna geri döndürmek için bir başlangıç olacak.”

Son olarak Grayscale kararına da değinen Chris Larsen, bu kararın SEC Başkanı’nın kripto para sektörünü yaptırım yoluyla düzenleme yöntemine yönelik bir azarlama anlamına geldiğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail