Kripto HaberleriHaberlerRipple-SEC Davasında Heyecanlandıran Yeni Keşif: XRP Avukatı Buldu, Çok Büyük Bulgu Dedi!

Ripple-SEC Davasında Heyecanlandıran Yeni Keşif: XRP Avukatı Buldu, Çok Büyük Bulgu Dedi!

Ripple ile SEC arasında süregelen dava ile ilgili olarak bir XRP avukatı, önemli bir keşifte bulunduğunu iddia etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs arasında devam eden davada XRP sahiplerini temsil eden bir avukat tarafından yapılan yeni bir keşif, bazı SEC görevlilerinin XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına inanmak için makul gerekçeleri olduğunu ortaya koydu.

John E Deaton, SEC’in Kendi İç Yazışmalarında XRP’nin Bir Menkul Kıymet Olmadığını Açıkladığını Söyledi

20.000’den fazla XRP sahibi adına davaya müdahil olmak için başvuruda bulunan John E Deaton, Ripple’ın itiraz ve cevap özetlerinin dipnotlarında dahili SEC e-postalarına referanslar bulduğunu tweetledi.

Deaton’a göre, özetlerde yer alan 220 numaralı Ek, XRP’den bahseden ve XRP’nin Howey Testinin, yani bir varlığın bir yatırım sözleşmesi ve dolayısıyla bir menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için kullanılan testin tüm gerekliliklerini karşılamadığına inanmak için makul gerekçeler olduğunu belirten SEC e-postalarını içeriyor.

Deaton bunu “büyük” bir keşif olarak nitelendirdi. Deaton, SEC’in daha kendi yaptırım avukatlarının XRP’nin statüsü hakkında şüpheleri varken, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’i XRP’yi bir menkul kıymet olarak kaydettirmeden sattıkları için nasıl suçlayabildiğini sorguladı.

İlgili Haber
Ripple-SEC Arasında Bu Tarihte Uzlaşma Mı Yapılacak? XRP Avukatı Son Gelişmeyi Yorumladı!

Kripto para alanında çalışan bir gazeteci olan Eleanor Terrett de Deaton’ın tespitini yorumladı ve bunu SEC’in bu konudaki tutarsızlığını ve netlik eksikliğini gösteren “gerçekten ilginç bir tespit” olarak nitelendirdi.

Howey Testi, SEC’in bir işlemin ABD yasalarına göre bir yatırım sözleşmesi ve dolayısıyla bir menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini belirlemek için kullandığı bir dizi kriterdir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları