XRP

Ripple, SEC Davasında Şirketin Elini Güçlendirecek Kilit Bir Atama Yaptı!

SEC ile başı belada olan Ripple, elini güçlendirmek için yönetim kuruluna kilit bir ismin katıldığını duyurdu.

Blockchain şirketi Ripple, eski ABD başkanı Barack Obama’nın ilk dönemi sırasında Beyaz Saray’ın kıdemli danışmanlığını yapmış olan Michael Warren’ı yönetim kuruluna atadı.

“Kripto Para Regülasyonu Alanında İlerleme Kaydetmek İstiyorum”

Konuyla ilgili açıklama yapan Warren, Ripple ile birlikte kripto para regülasyonları alanında ilerleme kaydetmek istediğini söyledi.

Warren bu sözleriyle XRP ile SEC arasında halen devam eden ve şirketin büyümesinin sınırlanmasına neden olan davaya atıfta bulundu.

Warren şu anda küresel danışmanlık firması Albright Stonebridge Group’un genel müdürlüğünü yürütüyor.

Warren ayrıca Clinton yönetimi sırasında Ulusal Ekonomi Konseyi’nin direktörlüğünü de üstlendi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamasında Warren’ın sicilini övdü ve uzmanlığı sayesinde şirket için paha biçilemez bir kaynak olacağını söyledi.

Warren’ın, Ripple’ın küresel pazarlardaki varlığını genişletmesine ve şirketin ürünlerinin büyüme stratejisinin bir parçası olarak benimsenmesini sağlamasına yardımcı olması bekleniyor.

Ripple’ın yönetim kurulunda ayrıca eski diplomat Anja Manuel, ABD Hazine Bakanlığı eski Sekreter Danışmanı Craig Phillips, SBI Ripple Asia CEO’su Masashi Okuyama ve ekonomi profesörü Susan Athey de yer alıyor.

Şirketin CEO’su Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen, SEC tarafından yasadışı menkul kıymet satışı yürütmekle suçlanmıştı. İkilinin davayı reddetme talepleri kısa süre önce mahkeme tarafından reddedildi.

Şirketin resmi Twitter hesabı da konuyla ilgili bir açıklama yaptı:

“ABD’de denetimsel netlik konusunda savunma yapmaya devam ederken ve küresel piyasalarda varlığımızı genişletirken Michael kilit bir rol oynayacak.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu