blank
XRP

Ripple, Sınırları Zorluyor: XRP Savunması İçin Kritik Belgelerle İlgili Yeni Talep!

Ripple, SEC'nin BTC, ETH ve XRP ile ilgili belgeleri vermesini talep etti.

ABD merkezli blockchain devi, ABD’nin finansal regülatörü ile verdiği savaşta bir adım daha öne çıkmak için önemli bir attı. Ripple, daha önce bileğinin hakkıyla kazandığı mahkeme kararına hala uymayan SEC’nin, istenen evrakları beyan etmesi için yeni bir talepte bulundu.

Ripple’dan SEC’e Karşı Yeni Talep

Ripple, daha önce yaptığı bir talepte SEC’nin özellikle başka kurumlarla BTC, ETH ve XRP hakkında yaptığı konuşmaları ve gerçekleştirdiği incelemelerin raporlarını mahkemeye aktarması gerektiğini vurgulamıştı. Mahkemeden olumlu yanıt alan Ripple, bu belgelerin hala açıklanmamasından muzdarip. Ripple avukatları ise haftanın son gününde mahkemeye verdikleri talepte, bunların hala teslim edilmediğini belirtti.

Ripple avukatları, mahkemeden SEC’nin bu ihmalkarlığı konusunda şunları talep etti:

  • SEC’nin FinHub elektronik posta kutusunda ([email protected]) Bitcoin, Ether ve XRP ile ilgili belgelerin aranması ve aktarılması;
  • SEC’nin sanal para birimleri ve dijital varlıklar ile ilgili alım satım ve işlem politikalarının aktarılması;
  • Yukarıda belirtilen evraklarla dokümanların 18 Haziran 2021 tarihinden önce aktarılması.

Ripple, bu evrakların XRP’nin menkul kıymet olmadığını kanıtlamada kritik olduğunu vurgulamıştı. SEC bu süreci uzatabildiği kadar uzatmaya çalışsa da Ripple’ın bu son talebi süreci hızlandırabilir ve Ripple’ın sonuç almasını sağlayabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu