XRP

Ripple (XRP) CEO’sundan SEC Davası ile İlgili Yeni Açıklama

Ripple (XRP) CEO'su Brad Garlinghouse, yaptığı açıklamasında SEC ile aralarındaki davanın son derece iyi gittiğini söyledi.

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, sona erme sinyalleri veren hukuk savaşında şirketin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısından zaferle ayrılacağından emin görünüyor.

San Francisco merkezli Ripple, kurucuları Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in kayıtsız bir şekilde menkul kıymet satışı yaptığı gerekçesiyle bir süredir SEC ile bir hukuk savaşı veriyordu. SEC, şirketin kayıtsız bir şekilde XRP satışı yaparak kuralları çiğnediğini düşünüyor.

Bununla birlikte Ripple ise SEC’in bu iddialarına karşı çıkıyor ve XRP’nin hisse senedi gibi bir yatırım kontratı yerine sanal para birimi olarak değerlendirilmesi gerektiğini savunuyor.

“Dava Süreci Son Derece Olumlu Seyrediyor”

Garlinghouse, bugün Paris Blockchain Haftası Zirvesi’nde CNBC’ye yaptığı açıklamalarında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Dava süreci şu ana kadar son derece olumlu gidiyor. 15 ay önce bütün bu dava süreci başladığında umut edebileceğimden çok daha iyi gidiyoruz. Buna rağmen adaletin karar süreci yavaş ilerliyor.”

Konuyla ilgili olarak SEC henüz bir açıklama yapmadı.

Bu hafta başında, SEC-XRP davasıyla ilgilenen bir yargıç, SEC’in XRP ve Ethereum gibi diğer tokenlere karşı davranışlarında bir çıkar çatışmasına sahip olduğuna dair ipuçları barındıran e-postaların içeriklerini değiştiremeyeceğine hükmetmişti.

Garlinghouse buna ek olarak Ripple’ın halihazırda “en kötü senaryoya göre” faaliyet gösterdiğini ve geçtiğimiz yıl ABD içerisinde hiç kurumsal sözleşme satmadığını belirtti. Garlinghouse, ABD dışında da olsa rekor büyüme kaydettiklerini açıkladı.

Dava Kötü Sonuçlanırsa ABD’deki Tüm Kripto Paralar Negatif Etkilenir

Bununla birlikte Garlinghouse, şirketin bu davayı kazanamaması durumunda tehlikeye girecek birçok şeyin bulunduğunu da söyledi:

“Bu dava yalnızca XRP için önemli değil, ABD’deki tüm kripto para endüstrisi için önemli. Herhangi bir olumsuz sonuçta ABD’deki kripto sektörü için gerçekten negatif gelişmeler yaşanır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu