XRP

Ripple (XRP) Cephesinde Dava İle İlgili Yeni Bir Gelişme Yaşandı!

Ripple, yayınladığı bildiride stratejisini ortaya koydu.

Toplam piyasa değerine göre en büyük kripto kripto para birimlerinden olan XRP’yi piyasaya süren ve ABD’nin en büyük blockchain şirketlerinden birisi olan Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava nedeniyle oldukça zor bir durumda kaldı.

Ripple ekibi 2020’nin sonlarından beri davayı devam ettirse de henüz kanıtların keşif sürecinin bile sonuna gelinmedi ve bunun biraz daha uzaması bekleniyor.

Ripple Cephesi, Belirsizlik Yolunu Seçti

Ripple’ı savunan hukuk bürosu ise yayınladıkları yeni bir bildiride şirketin önümüzdeki günlerde SEC’ye karşı hangi savunmayı kullanacağına dair ipuçları paylaştı. SEC, ilk olarak Ripple’ın XRP satışlarının menkul kıymet satışı olduğunu ve bunun yasadışı yapıldığını iddia etmişti.

SEC daha sonra ise Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ile Chris Larsen’in bu satışları yaptığını belirtti.

Ripple ekibi ise bu ayın başlarında daha önce iki tane SEC üyesinin menkul kıymetlerle ilgili belirsizlikten dem vurduğunu vurguladı.  SEC’nin eski yöneticileri, kripto paralar söz konusu olduğunda bunların menkul kıymet olup olmadığının muallakta kaldığını ifade etmişti.

Ripple, bu kapsamda eski bir SEC üyesini mahkemeye bile çağırdı ve bu talebinde zafer elde etti. Ripple’ın hukuk bürosu tarafından yapılan açıklamada ise bu savunmanın devam ettirileceği belirtildi.

Ripple avukatları ilerleyen duruşmalarda da SEC’nin aslında kripto paraların menkul kıymet olup olmaması konusunda kesinliğe henüz ulaşmadığını vurgulayıp bunun üzerine yoğunlaşacak.

Özetle Ripple savunmasını; “SEC bile kripto paraların menkul kıymet olup olmadığını bilmezken biz bunu nasıl bilebiliriz, bu sebeple bize isnat edilen suçlar yersiz” şekilde sunacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ayvalık

Xrp ile transfer süresi kripto parada müthiş tek sorun merkiyetsiz değil.bir süre daha mahkeme sürebilir

Deniz

Bu dava xrp lehine bitecek benim öngörüm.

alim

Kurtlar vadisi xrp, 20 sene sürer


Başa dön tuşu