Kripto HaberleriHaberlerRipple (XRP) İçin Bir İlk: Hayata Geçti!

Ripple (XRP) İçin Bir İlk: Hayata Geçti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Seattle merkezli önde gelen bir Web3 girişimi olan Stably, Ripple (XRP) Ledger (XRPL) üzerinde çok zincirli 1 dolara sabitlenmiş stablecoini piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

USDS kısa ismiyle piyasaya sürülen stablecoin, XRPL’nin bireyler ve kuruluşlar için sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir platform sağlama misyonunu amaçlıyor.

Ripple (XRP) Ağı İlk Stablecoinine Kavuştu

Bugün yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Stably USD, XRP Ledger’da tanıtılacak ABD doları ile desteklenen ilk stablecoindir. Bu girişim Stably ve Ripple’ın ortaklığının bir ürünü.

Stablecoin’in VeChain, Ethereum, Tezos ve Solana da dahil olmak üzere 11 ek blok zincirinde tanıtılmış olması dikkat çekiyor. Web 3.0 startup’ı yakında Stably USD’yi diğer blok zincirlerinde de tanıtmayı planlıyor.

Kullanıcılar, Stably’nin resmi web portalı aracılığıyla USDS mint edebilir ve kullanabilir veya XRPL’deki en büyük non-custodial cüzdan uygulaması olan Xumm cüzdanına entegre edilen Stably Ramp uygulamalarını kullanabilir.

Ek olarak, kurumsal müşteriler bir Stably Prime hesabı açabilir ve XRPL’ye dayalı USDS mint edebilir / kullanabilir.

İlgili Haber
Ripple CEO'su FTX'e Dolandırıcı Dedi, XRP-SEC Davasının Bitişi Hakkında Konuştu!

Stably’nin CEO’su ve Kurucu Ortağı Kory Hoang’a göre, şirket USDS’yi XRP Ledger’da başlatmaya karar verdi. CEO bu blok zincirinin son teknoloji ürünü olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:

“Güçlü kurumsal ilişkileri ve düşük işlem ücretleri, Stably’nin stablecoin ve itibari para ağ geçidi altyapısına mükemmel bir şekilde uyuyor ve basitleştirilmiş ödemeler ve havaleler gibi çok çeşitli kullanım alanlarına olanak sağlıyor. Stablecoin talebinin muazzam bir şekilde artmaya devam etmesini beklediğimiz için bu sadece bir başlangıç.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları