XRP

Ripple (XRP) İçin Kritik Gelişme: Ölüm Kesişimine Dikkat! – BTC İşte Böyle Tepki Vermişti!

Ripple'ın verdiği iyi habere ramen XRP grafiği hala riskli!

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna karşı verdiği mücadelede geçtiğimiz hafta büyük bir zafer elde etti. Ripple, SEC’nin eski yöneticilerinden olan üst düzey bir kişiyi mahkemeye tanık olarak getirebilecek ve bunun kesinlikle Ripple davası için dönüm noktası olduğu düşünülmekte. XRP fiyatı ise bundan neredeyse hiç etkilenmemiş gibi gözükmekte.

XRP, Ölüm Kesişimine İlerliyor

XRP teknik analizine bakıldığında 50 günlük hareketli ortalamanın, 200 günlük hareketli ortalama çizgisinin altına düştüğü görülmekte. Bu da kripto para sektöründe “Ölüm Kesişimi” / Death Cross” olarak biliniyor ve XRP fiyatının bunun devamında düşüş yaşaması bekleniyor.

Ripple (XRP) Ölüm Kesişimi

XRP fiyatı basın saati itibarıyla 0,58 dolardan işlem görüyor olsa da piyasanın da düşüş yönlü olması sebebiyle yatırımcıların daha dikkatli olması gerekiyor. Zira çok sık bir şekilde gerçekleşmeyen ve yatırımcıların orta ve uzun vadede yön tespitinde kullandığı “ölüm kesişimi” olayı dikkat edilmesi gereken bir veri olarak karşımıza çıkıyor. Düşüşlerin derinleşmesi durumunda 0.50 dolar desteğinin önemli olduğu vurgulanıyor.

Ölüm kesişimi daha önce Bitcoin yatırımcıları için de büyük bir endişe kaynağı oldu ve birçok yatırımcının düşündüğünün aksine BTC fiyatı bu uyarılardan sonra 29.000 dolara kadar sert bir düşüş yaşadı. Bu sebeple XRP yatırımcılarının şu an için hafif bir panik içerisinde olması oldukça olağan.

Aşağıda Bitcoin fiyatının ölüm kesişimi sonrası nasıl tepki verdiğini görebilirsiniz:

BTC Ölüm Kesişimi

Bitcoin’de 19 Haziran günü gerçekleşen bu olay, fiyatın birkaç gün içerisinde yüzde 27 düşmesine sebep olmuştu. Bakıldığı zaman ise fiyatın hala bu seviyeden yüzde 15 seviyelerinde geride olduğu görülüyor. Bu bağlamda yatırımcıların dikkatli olması ve stop limit emirlerini kullanması öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu