XRP

Ripple, Yeni Yıla “Yine” 1 Milyar XRP İle Başladı

Ripple, geleneği bozmadan bu ayın ilk gününde de 1 milyar XRP'nin kilidini açtı.

Kripto para sektörü ve bütün dünya dün gece itibarıyla 2022 yılına girdi.

Kripto para sektörünün 2021 yılında inanılmaz bir değişim yaşamasına rağmen 2022 için beklentiler aynı yönde değil.

Yatırımcılar 2022’de çok fazla değişiklik beklerken en azından Ripple kendi prosedürleri ile ilgili çok fazla değişiklik olmayacağını ilk günden gösterdi.

1 Milyar XRP’nin Kilidi Açıldı

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre, Ripple yeni yıla girilir girilmez elini cebine sokup 1 milyar XRP‘nin kilidini açtı.

Her ayın ilk gününde 1 milyar XRP’nin kilidini açan Ripple, 2017 yılından beri bunu yapıyor.

Plan ise ilk başta aşamalı olarak 55 milyar XRP‘yi escrow cüzdanından taşımaktı. Bu aylık transferlerin de tam olarak bu sene bitmesi bekleniyor.

Ripple kural ve prosedür gereğince 800 veya 900 milyon XRP’yi yeniden escrow cüzdanlarına koyuyor ve geri kalanı kendi harcamaları için kullanıyor ve müşterileri ile ortaklarına gönderiyor.

Bunun yanı sıra likidite için borsalara da XRP gönderildiği bilinmekte.

Verilere bakıldığında Ripple’ın 850 milyon adet XRP‘yi geri gönderdiği ve aslında 150 milyon adeti kendi kullanmak için ayırdığı görülmekte.

Buna ek olarak 31 Aralık tarihinde 177 milyon adet XRP de Bitstamp kripto para borsasına bizzat Ripple tarafından gönderildi.

Ripple’ın bu yüklü transferleri ise XRP’nin 24 saat içerisinde kızıla boyanmasına neden oldu ve fiyat hala 0,85 doların altından işlem görmekte. XRP için yeni yıl kesinlikle kötü başladı.

Ripple’ın bu hamlesi, birçoklarına göre “kafalarına göre coin basmak” olarak değerlendirildiği ve arz miktarını arttırdığını için XRP fiyatını en fazla olumsuz etkileyen faktör olarak biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu