XRP

Ripple Yöneticisinden Şaşırtan İstifa ve Değişiklik!

Ripple yöneticisi, SEC eski başkanının danışmanlık ettiği şirkete geçti.

Blockchain devi Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden dava, bütün kripto para sektörünün gündeminde.

Bu davayı açan SEC’nin eski başkanı Jay Clayton ise davayı açtığı son iş gününden sonra kripto para şirketlerinde danışmanlık yapmaya başlayarak herkesi şaşırtmıştı. Clayton birkaç kripto para ve blockchain şirketine danışmanlık yapmanın yanı sıra yatırım fonlarına da aktif katılım sağladı.

Ripple Yöneticisi, Fireblocks’a Geçti

Şimdi ise bir Ripple yöneticisinin şirketten ayrılıp SEC eski başkanının danışmanlık yaptığı şirkete geçiş yapması en az bunun kadar dikkat çekti.

Ripple’ın ERG birimi başkanı Cassie Craddock, şirketten ayrıldığını resmen duyurdu. Craddock, Ripple bünyesinde 4 harika yıl geçirdiğini vurguladıktan sonra şimdi yeni bir mücadeleye atılma vaktinin geldiğini belirtti.

Ünlü ismin katıldığı şirket ise Fireblocks oldu. Fireblocks geçtiğimiz temmuz ayında 310 milyon dolarlık sermaye toplamış ve toplam değerini 2,2 milyar dolara kadar çıkarmıştı.

SEC’nin eski başkanı olan Jay Clayton ise Ağustos ayında danışman olarak Fireblock’a katıldı. Craddock, 2017 yılından beri Ripple bünyesinde çalışıyor ve şirketin iş geliştirme bölümüne bakıyordu. Caddock’ın şimdi Fireblocks’a geçmesi ise kesinlikle Ripple yönetimini rahatsız etmiş gibi gözüküyor.

XRP ise devam eden dava belirsizliğinin ışığı altında 1 dolar bandının üzerinde kalmak için mücadele etmeye devam ediyor. XRP için kritik aralığın ise 1,25 dolar ve üzeri olduğu biliniyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu