XRP

Ripple’da (XRP) Sert Yükseliş Sonrası Görünüm Ne? Düşüş mü Yükseliş mi?

XRP fiyatı için %54'lük yükselişin sonu gelmiş olabilir mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi XRP, kısa süre içerisinde ortalama %60 yükseliş elde etti ve bir kez daha 1 doların üzerine çıktı. XRP, basın saati itibarıyla 1,21 doların üzerinden işlem görüyor ancak teknik görünüm bu yükselişin bitmiş olabileceğine işaret ediyor.

XRP İçin Düşüş Sinyali Geldi mi?

XRP’nin yakında düşüş yaşayabileceğine işaret eden ilk indikatör, göreceli güç endeksi (RSI) olarak biliniyor. RSI, yeniden 70 seviyesinin üzerine çıktı ve aşırı alıma işaret ediyor. RSI’nin 30 altına inmesi ise aşırı satış yaşandığını gösteriyor.

XRP’nin RSI’ının 70 üzerine çıktığı geçtiğimiz aylarda, fiyatın sert bir düşüş yaşadığı ve 1 dolar altına çekildiği biliniyor. XRP, aylarca konsolidasyon yaşadıktan sonra ise yeniden 70 seviyesinin üzerine çıktı ve 1,20 dolar direnci burada ciddi bir engel oluşturabilir.

Zira 1.20 dolarlık direncin daha önce çokça kez destek olarak çalıştığı ve bu seviyenin kırılmasıyla ciddi düşüşlerin geldiği biliniyor. Bu bağlamda 1.20 dolar seviyelerindeki direncin kırılması ya da kırılamaması XRP’nin önündeki günler için çok belirleyici olacaktır.

1,20 dolara ek olarak 1,46 dolar da kritik direnç olarak biliniyor ve XRP’nin yükselişinin 1,20 dolar üzerinde tutunmasını sağlaması durumunda 1,46 doların kesin bir direnç olacağı söylenebilir.

Özet olarak, 1.20 dolar seviyesi üstünde 4 saatlik kapanışlar gelmesi durumunda yükselişlerin devam edebileceği aksi halde de 1 dolar seviyelerine kadar düşüşlerin yaşanabileceği tahmin ediliyor.

Ünlü analist DonAlt da konu hakkında yaptığı açıklamada XRP fiyatının kritik direnci geçtikten sonra tüm zamanların rekoruna doğru ilerleyebileceğini düşündüğünü belirtti. DonAlt, bunun için ise 1,21 doların tam olarak kırılması gerektiğini ifade etti. XRP’nin bunun devamında kırması gereken direnç ise 1,46 dolar ve 1,88 dolar olarak biliniyor. XRP, tüm zamanların rekoruna ise 2018 yılında 3,30 dolara kadar çıkarak ulaşmıştı ve şu an bu seviyeye çıkılması için yine %100 ve üzeri bir yükseliş gerekiyor.

*Hem XRP hem tüm altcoinler için en önemli veri Bitcoin’in hareketleri olacaktır. Zira BTC 48.000 dolar mücadelesini kazanıp 50.000 dolar üzerine çıkarsa altcoinler de bununla beraber yükseliş yaşayacaktır. Ancak Bitcoin’de düşüş olması durumunda tüm altcoinler de bununla beraber düşüş yaşayacaktır. Bu sebeple hangi altcoin yatırımı yapıyorsanız mutlaka başta BTC fiyatına da bakmayı ihmal etmeyin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
mnbvb13

Xrp uçacak…ytd.


Başa dön tuşu