binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple'dan (XRP) Kritik Yeni Hamle Geldi: ABD'deki Planlarını Genişletiyor

Ripple’dan (XRP) Kritik Yeni Hamle Geldi: ABD’deki Planlarını Genişletiyor

Kripto para şirketi Ripple, son bilgilere göre ABD'deki faaliyetlerini genişletmek amacıyla yeni bir şirket satın alacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

XRP altcoininin arkasındaki şirket olan Ripple, New York tröst sözleşmesine sahip bir şirket olan Standard Custody & Trust Co. şirketini satın almayı planladığını açıkladı. Bu satın alma, Ripple’ın ABD’deki düzenleyici niteliklerini genişletmek için yaptığı en son hareket oldu.

Henüz New York düzenleyici kurumundan onay bekleyen anlaşma, Ripple’ın ABD’deki ticari faaliyetlerini genişletmesine ve muhtemelen bir ödeme ağı olarak bilinen rolünün ötesine geçmesine olanak tanıyabilir. Bu, Ripple’ın yakın zamanda gerçekleştirdiği ikinci saklama şirketi satın alımı.

Ripple’ın denizaşırı bölgelere odaklanmasına ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal anlaşmazlığına rağmen, şirket hala ABD’deki kapasitesini genişletmeye çalışıyor. Standard Custody & Trust Co. tarafından elde tutulan sınırlı amaçlı tröst sözleşmesi, Ripple’ın varlıkları tokenize etmek isteyen finans firmaları da dahil olmak üzere daha fazla kurum içi hizmet sunmasını sağlayabilir.

Ripple Başkanı Monica Long, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu finans kuruluşlarına giderek daha fazla altyapı hizmeti sunmak istiyoruz. Bunun bize çok fazla esneklik sağladığını düşünüyoruz.”

İlgili Haber  XRP, Solana, Cardano Spot ETF'leri Gelecek Mi? Bitcoin Boğası Cathie Wood Görüşünü Açıkladı

Standard Custody & Trust Co. ile yapılan ve şartları açıklanmayan anlaşma, Ripple’ın sunduğu hizmetlere bir kripto para saklama ve ödeme faaliyeti ekleyecek. Bu, müşterilerin dışarıdan bir şirkete gitmek zorunda kalmak yerine Ripple ile saklama yapmalarına olanak tanıyacak.

Ripple, ABD’de XRP’nin bir menkul kıymet olduğu suçlamaları üzerine SEC ile girdiği yasal savaşla tanınıyor. Bir yargıç büyük ölçüde Ripple’ın lehine karar vermiş olsa da, dava daha yüksek mahkemelerde görülmeye devam edecek.

Long, şirketin ABD ile ilgili tereddütlerinin, bu özel anlaşmazlıktan ziyade dijital varlıklar üzerindeki düzenleyici belirsizlikle ilgili olduğunu belirtti. Long, “Ancak ABD büyük bir pazar ve biz ABD’nin inovasyonu teşvik eden bir lider olarak ortaya çıkmasının mümkün olduğuna inanıyoruz” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail