XRP

Ripple’ı Dava Eden SEC’e de Dava Açıldı: Çıkar İlişkisi Var!

SEC'nin üst düzey üyeleri çıkar ilişkisinden dava edildi.

Ripple ve XRP’yi dava eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), beklenmeyen bir dava ile karşı karşıya kaldı. Özellikle SEC’in üst düzey yöneticilerinin çıkar çatışması ve ilişkisi içerisinde olabileceği iddiası daha önce de anılmaktaydı ve bu sefer söz konusu iddia mahkemeye taşındı.

SEC Yöneticisine Dava

Kar amacı gütmeyen Empower Oversight isimli kuruluş, ABD’deki kamu kurumlarından olan ve bilginin özgürce dolaşmasını hedefleyen kurumun regülasyonları kapsamında davayı da ilgilendirecek SEC’nin içsel konuşmalarının ilan edilmesi gerektiğini vurguladı ve olayı mahkemeye taşıdı. Empower Oversight, FOIA’a ya gönderdiği bildirisinde SEC’nin üst düzey yöneticilerinin konuşmalarını talep etti.

SEC’nin üst düzey yöneticisi William Hinman’ın SEC bünyesinde çalışırken aynı zamanda bazı davaları Simpson Thacher hukuk firmasına yönlendirdiği vurgulandı. Simpson Thacher ise Enterprise Ethereum Alliance isimli Ethereum yanlısı kuruluşun bir parçası konumunda ve direkt olarak Ethereum kullanımını arttırmayı hedefliyor.

Üst düzey SEC yetkilisinin daha önce de Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını vurguladığı bilinmekte ve söz konusu açıklama ETH fiyatına yükseliş bile getirmişti. Empower Oversight ekibi ise SEC’nin aslında Ethereum’un en büyük rakiplerinden olan XRP’yi bu yüzden dava ettiğini vurgulamakta. XRP’nin değeri bu dava ile düşerken ETH yerinde kalmaya devam etti ve fark açıldı. Dava oldukça kritik ve önemli gözükse de bununla ilgili henüz net bir geri dönüş olmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Hukuk devletlerinde böyle şeyler olur.


Başa dön tuşu