DogecoinHaberlerKripto Para

Robinhood, Halka Arz Raporunu SEC’e Sundu

Şirket halka arzdan 100 milyon dolar gelir elde etmeyi planlıyor.

Son zamanların en popüler finans uygulamalarından biri olan ve yakın zamanda kripto yatırımcılarının kripto paralarını yatırıp çekmelerine imkan sağlama kararı alan Robinhood, SEC’e resmi kayıt beyanı için gereken “Form S-1” dosyasını sundu.

Halka arzdan yaklaşık 100 milyon dolar gelir elde etmeyi planlayan şirket, söz konusu hisselerin %20 ila 35’lik kısmını platformun perakende müşterilerine ayırmayı hedefliyor. Halka arzı planlanan hisse senedi Nasdaq’ta “HOOD” olarak listelenecek.

SEC’e sunulan S-1 formunda Robinhood’un 18 milyon perakende müşterisi olduğu ortaya konarken şirketin geçen seneye oranla %151’lik bir artış yaşadığı ve 80 milyar dolar müşteri varlığı olduğu belirtildi.

Aslında bir hisse senedi ticaret platformu olan Robinhood, platformundaki işlemlerin büyük çoğunluğunu başta Dogecoin olmak üzere birçok kripto parayla gerçekleştiriyor. Hazırlanan dosya sayesinde hisse senedi ve kripto ticaretiyle ilgili eğilimleri ortaya koyan şirket, halka arzı için net bir tarih vermiş değil.

Şirketin hisse senedi teklifine hazırlık için hazırladığı belgede 31 Mart’a kadarki 3 aylık süreçte ABD doları bazında 522 milyonluk gelir elde edildiği beyan edildi. Söz konusu oran yıllık bazda değerlendirildiğinde ise %245’lik bir artış olduğu belirtildi.

Şirketin En Büyük Güvencesi Kripto Paralar

S-1 belgesinde mart ayında biten 3 aylık süreçte kripto para birimi ticaretinden büyük ölçüde faydalandıklarını belirten şirket, platformdaki işlemlerin neredeyse %17’sini kripto paralar üzerinden sağladığını açıkladı.

Şirketin bu sene gerçekleştirdiği kripto para tabanlı gelirlerinin üçte birlik bölümünü Dogecoin’in oluşturması dikkat çekti. DOGE’un şu ana kadarki hızlı yükselişi platformda bu denli söz sahibi olmasının en önemli nedeni olarak karşımıza çıkıyor. Nitekin DOGE şu ana kadar %10.500’den fazla değer kazandı.

“Dogecoin’e Talep Azalırsa Şirket Zarar Görür!”

DOGE’un bu denli büyük bir artış yaşamış olmasının şirket üzerindeki etkisini kabul eden Robinhood cephesi:

Dogecoin işlemlerine olan talebin azalması ve söz konusu işlemlerin yerini diğer kripto para birimlerine verememesi, şirketin olumsuz şekilde etkilenmesine yol açabilir.

şeklinde konuştu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu