Bitcoin MadenciliğiHaberler

Rusya’dan Madencilik Faaliyetlerine Dev Hizmet Geliyor!

Rusya artan madencilik ihtiyacını karşılayabilmek için ülkedeki nükleer enerji santrallerinden birini kullanacak.

Çin Bitcoin madenciliğinin en çok yapıldığı gözde ülkelerden biri. Bu konuda Çin’i Rusya ve İran izliyor ancak madencilik faaliyetlerinin maliyetinin yüksek oluşu sebebiyle herkes maliyeti düşürücü yeni arayışlar peşinde. Özellikle Çin, madencilik merkezlerini hidro-elektrik santrallerinin yanına kurmaya özen gösteriyor.

İşte tam da bu noktada Rusya, kripto madencilik alanındaki artan enerji ihtiyacını karşılayabilmek adına “nükleer enerji tesislerini” yeni madencilik merkezleri olarak görmeye başladı. Rusya’daki nükleer tesislerden Rosatom, Kalinin civarındaki bir bölgede 30 megawattlık Bitcoin madencilik tesisi açtı.

Şirket 4,8 milyon dolara mal olan tesisi kendisinin kullanmayacağını, tesisin madencilik faaliyetleri yapmak isteyenlere elektrik satacağını ve bu amaçla da kiracılara sahip olacağını belirtti.

Tesis sayesinde madencilerin talep ettiği enerji ihtiyacını sağlamayı hedefleyen şirket, şimdilik 30 megawattlık enerji hizmetinin bir süre sonra 240 megawatta kadar çıkacağını ifade etti. Böylece ülkedeki kripto madencilik faaliyetleri çok büyük oranda karşılanmış olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu