Kripto HaberleriAltcoinSBF: "FTX'i Yeniden Açalım, Yeni Bir FTT Token Oluşturalım"

SBF: “FTX’i Yeniden Açalım, Yeni Bir FTT Token Oluşturalım”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İflas eden FTX kripto borsasının yerel kripto para birimi FTT, platformun kurucusu Sam Bankman-Fried’ın bir kripto fenomeni Ran Neuner tarafından önerilen bir borsayı canlandırma planını desteklemesinin ardından yükseldi.

SBF: “Umarım FTX’i Yeniden Açarlar”

Bankman-Fried, Neuner’in yeni bir FTT tokenı çıkararak ve bunu alacaklılara ve mevduat sahiplerine vermek suretiyle FTX’i yeniden başlatma önerisine yanıt olarak şu tweet’i attı:

“Bunun tarafların araştıracağı verimli bir yol olacağını düşünmeye devam ediyorum! Mevcut ekiplerin bunu yapacağını *umuyorum*”

CNBC’nin 2020’de başlayan “Crypto Trader” programının sunucusu Neuner, kârın %100’ünün token sahiplerine dağıtılmasını önerdi ve bu fikrin FTX’i güçlü bir şirket olarak yeniden kuracağını ve kullanıcıları mağdur etmeyeceğini sözlerine ekledi.

Kripto varlık yönetimi firması Blofin’den volatilite tüccarı Griffin Ardern, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Neuner’in önerisi bir borç yeniden yapılandırma planına benziyor. Sam’in aynı şeyi desteklemesi, yatırımcılar arasında fonlarını geri alacaklarına dair umudu canlandırmış gibi görünüyor.”

FTX token ilk başlarda 1.36 dolar seviyesinden 1.90 dolara kadar yükselse de bu yazının yazıldığı anlarda 1.62 dolar seviyesine geriledi.

FTX’in sorunları geçen ayın başlarında, bir CoinDesk haberinin kardeş kuruluş Alameda Research’ün büyük miktarlarda likit olmayan FTT tokenlarını elinde tuttuğunu göstermesinin ardından başladı ve bu durum iki kuruluş arasındaki alışılmadık derecede yakın ilişkinin bir işaretiydi.

Buna karşılık olarak, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, FTT token varlıklarını sattığını duyurarak FTX’te müşterilerin hızla borsaya akın etmesine ve müşteri para çekme işlemlerini durdurmaya zorladı. 11 Kasım’da FTX, Chapter 11 iflas korumaları için başvuruda bulundu.

FTT Kasım ayında %94 düşüşle 1.31 dolara gerileyerek milyarlarca dolarlık yatırımcı servetini yok etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay