HaberlerKripto Para

SEC 2020’de Bitcoin ve Dijital Paralara Karşı Nasıl Bir Tutum Sergileyecek?

OCIE, 2020 yılının regülasyonlar açısından zorlu geçeceğinin altını çizdi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in 2020 yılında kripto paralara karşı nasıl bir tutum sergileyeceği konusuna SEC’in incelemelerden ve soruşturmalardan sorumlu birimi OCIE tarafından açıklık getirildi.

OCIE’nin yayınladığı bildiriye göre yatırımların sürdürülebilirliği, portföy yönetimi ve alım satım işlemleri, fiyatlandırma ve değerleme gibi konular 2020’de SEC’in önemle üzerinde duracağı konular arasında yer alıyor.

2020 yılı regülasyonlar konusunda zorlu geçebilir

OCIE, kripto paralarla geleneksel para birimlerinin arasındaki farkı çok net anlayamamış olan yatırımcıların çeşitli risklerle karşı karşıya olduğunu vurguladı.

Bu risk yüzünden SEC’in kayıtlı piyasa katılımcılarını yakın markaja alacağını dile getiren OCIE, SEC’in 2020 konuları arasında müşteri fonlarının teminatı, uyumluluk programlarının verimliliği ve kontrolleri ile personellerin iş hayatları dışındaki iş eylemlerinin gözlemlenmesi gibi konuların da yer alacağını dile getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu