binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumSEC Başkanı Gary Gensler, Ethereum Spot ETF'lerinin Onayı Konusunda Konuştu: İpucu Vermiş...

SEC Başkanı Gary Gensler, Ethereum Spot ETF’lerinin Onayı Konusunda Konuştu: İpucu Vermiş Olabilir!

SEC Başkanı Gary Gensler, bugün yaptığı açıklamasında Ethereum Spot ETF'lerin potansiyel onayına dair soruları yanıtladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, bugün yaptığı açıklamada kurumun Ethereum (ETH) ETF’lerine ilişkin vereceği karara dair bir öngörüde bulunmayı reddetti. Ancak gözlemcilere “kendilerini izlemeye devam etmelerini” tavsiye etti.

Gensler’e, kurumunun merakla beklenen kripto para kararına ilişkin belirli başvurulara vereceği yanıt soruldu. ETF’lerle ilgili bir mahkeme kararının SEC’in düşüncesinden dönmesine neden olduğunu yineledi, ancak bu özel başvuru hakkında daha fazla ayrıntı vermedi.

Gensler, “Bunu yasalar çerçevesinde ve mahkemelerin yasaları nasıl yorumladığı çerçevesinde yapıyoruz ve ben de buna derinden bağlıyım” dedi. Kurumun, bu yılın başlarında SEC’in spot Bitcoin (BTC) ETF’lerine yönelik yaklaşımını reddeden DC Temyiz Mahkemesi kararına uyduğunu belirtti.

İlgili Haber  SEC Başkanı Gary Gensler'dan Kripto Paralar Hakkında Açıklama: "Önyargılı Değilim, Ancak..."

Gensler ayrıca Çarşamba günü Temsilciler Meclisi’nden geçen kripto tasarısına da değinerek, kurumunun buna karşı çıkmaya devam edeceğini belirtti. “Etkileşime geçmeye devam edeceğiz” dedi. Token operatörlerinin yatırımcıların faydalanabileceği ve yasaların gerektirdiği açıklamaları yapmadığına dair endişelerini dile getirdi.

Kongre’nin SEC’in kripto muhasebe politikası olan Personel Muhasebe Bülteni No. 121’i (SAB 121) iptal etmek istemesi sorulduğunda Gensler, SEC’in bunu başarısız kripto firmalarının müşteri varlıklarını kendi varlıklarıyla aynı şekilde değerlendirdiği bir dönemde rehberlik olarak tasarladığını savundu.

Buna ek olarak kripto para alanında çalışan liderlerin kendilerini hapiste ya da başka ülkedeyseler iade sürecinde bulabileceklerini de söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail