Kripto HaberleriHaberlerSEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Para Piyasasındaki Son Gelişmeler Hakkında Konuştu!

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Para Piyasasındaki Son Gelişmeler Hakkında Konuştu!

Takip et

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Salı günkü ani FTX çöküşünün kripto para ve dijital varlıklardaki yaygın trendin bir parçası olduğunu söyledi.

“Kripto Para Piyasasında Olanlar Son 6-8 Aydır Devam Ediyor”

Kar amacı gütmeyen bir politika kuruluşu olan Sağlıklı Piyasalar Birliği’nin ev sahipliğinde düzenlenen bir konferansta konuşan Gensler, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Son iki günde gördüklerimiz, eğer biraz geriye dönebilirsem, gerçekten de son altı ya da sekiz aydır gördüklerimizin bir parçası.

Zaman içinde test edilmiş kamu politikası koruma önlemlerine güvenmediğimizde yatırımcılar zarar görüyor.

Son iki günü, son sekiz ayda yaşananlardan ayrı düşünmüyorum”

“Son iki günü, son sekiz ayda yaşananlardan ayrı düşünmüyorum,” diye devam eden SEC başkanı, özellikle kaldıraç konusuna işaret etti ve “bilgilendirme eksikliği, şeffaflık eksikliği, başkalarının parasının kullanıldığını ve ileriye dönük ticaret yapıldığını gördük” dedi.

Gensler, “Yatırım yapan halk daha iyi bir gelecek umuyor ve bunu burada elde edemiyorlar” diye ekledi.

İlgili Haber
Son Dakika: Binance, FTX'i Satın Almaktan Vazgeçti!

Piyasadaki son kargaşa, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan ve Washington DC’de politika oluşturma konusunda kendi vizyonunu ortaya koymayı önemseyen FTX’in görünüşteki başarısızlığıyla bağlantılı.

Finansal açıdan zor durumda olan Bitcoin borsası FTX, Binance ile tam satın alım görüşmeleri yürüttüklerini açıklamıştı. Bununla birlikte Binance kısa bir süre önce anlaşmadan vazgeçtiklerini kamuoyuyla paylaştı.

İlgili Haber
Son Dakika: Binance, FTX'i Satın Almaktan Vazgeçti!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları