coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSEC Başkanı'ndan Kripto Para Açıklaması!

SEC Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması!

SEC Başkanı Gary Gensler kripto paralar hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para birimlerine olumlu yaklaşmayan ve çoğu kriptonun menkul kıymet olduğunu ve SEC’e kayıt olması gerektiğini düşünen SEC Başkanı Gary Gensler yeni açıklamalarda bulundu.

Dün Atlanta FED tarafından düzenlenen 27. yıllık Finansal Piyasalar Konferansı’ndaki bir soru-cevap oturumuna katılan Gary Gensler, kripto para pazarlarının genel olarak uyumlu olmadığına ve yanlış bir ademi merkeziyetçilik ilkesine dayandığını iddia etti.

Genel olarak kripto para regülasyonlarından SEC ile Coinbase arasındaki anlaşmazlığa kadar pek çok konuyu ele alan SEC Başkanı şunları söyledi:

“Kripto para pazarındaki iş modelleri uyumsuzluk üzerine kurulu.

İş modelleri genellikle müşteri fonları üzerine inşa ediliyor ve çatışmalarla dolu.

Ayrıca, geleneksel finans ve kripto para sektörü birbirine bağlı hale geldikçe, bunun “finansal varlıklar için” pek de iyi olmadığını görüyoruz. Zira ABD’deki iflas eden son dört bankadan üçünün kriptolarla bağlantısı bulunuyordu.”

Konuyu SEC-Coinbase anlaşmazlığına çeken Richmond FED Başkanı Tom Barkin, Coinbase’in SEC’i kripto sektörü için yeni kurallar getirmeye zorlamak amacıyla açtığı davaya dikkat çekerek Gensler’e “SEC neden kripto pazarı için kurallar yayınlamak istemiyor?” diye sordu.

“Sevgili Tom, çünkü kurallar zaten yayınlandı ancak kripto pazarı büyük ölçüde uyumsuz işleyen bir alandır.

SEC olarak borsanın, komisyoncu-satıcının, saklama ve varlık danışmanının ne olduğu ile menkul kıymet arzının nasıl kaydedileceği ile ilgili kurallar koymuştur.

Bu kurallar yürürlükte ve gayet anlaşılır. Bu bağlamda yeni bir teknoloji olarak kriptonun Kongre’nin ortaya koyduğu kamu politikalarıyla tutarsız olmasını sağlayacak hiçbir durum yok.”

Bilindiği üzere SEC Coinbase’e bir Wells Bildirimi gönderdi. SEC’in Wells Bildirimine karşılık Coinbase de SEC’i kripto endüstrisi için yeni kurallar getirmeye zorlamak amacıyla dava açtı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail