coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSEC'ten Ripple (XRP) Davası Hakkında Kritik Açıklama Geldi!

SEC’ten Ripple (XRP) Davası Hakkında Kritik Açıklama Geldi!

SEC yetkilileri, yaptıkları açıklamada Ripple davasında şirketin alacağı ceza ile ilgili olarak bazı detaylar paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın para cezalarını düşürme çabalarına karşı çıktı ve firmanın “hiçbir şeyi kabul etmediğini” belirtti.

SEC, Ripple’ın düzenleyiciye karşı açtığı davada daha düşük para cezaları talep etmesini reddetti ve geçen hafta Terraform için cezalar belirlerken koşulların farklı olduğunu söyledi.

2020’den beri SEC ile yasal bir savaş içinde olan Ripple, 13 Haziran’da New York bölge mahkemesine sunduğu bir “ek yetki bildiriminde” düzenleyicinin kurumsal yatırımcılara satış yaptığı için önerdiği 2 milyar dolarlık cezayı Terraform Labs’a verilen cezalarla karşılaştırdı.

Ancak SEC, 14 Haziran’da Terraform ve Ripple’ın farklı koşullara sahip olduğunu savundu. SEC’in avukatları, “Mahkemeden bu davadaki ceza kararını Terraform’daki uzlaşmaya bağlamasını isteyen Ripple, buradaki kurumsal davalının tasfiye halinde olduğunu, ‘tamamen iflas ettiğini’, tüm kripto para menkul kıymetlerinin anahtarlarını yaktığını, bu menkul kıymetlerdeki yatırımcılara önemli bir miktar iade etmeyi kabul ettiğini ve ihlaller sırasında sorumlu olan yönetim kurulu üyelerinden ikisini görevden aldığını not etmiyor” dedi.

SEC, “Ripple bu tazminatların hiçbirini kabul etmiyor, aslında Ripple hiçbir şeyi kabul etmiyor” diye ekledi.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: Coinbase Vadeli İşlemlerden Henüz Piyasaya Sürülmemiş Altcoin İçin Listeleme Duyurusu Geldi!

Terraform, geçen hafta bir yargıç tarafından imzalanan SEC ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak 4.47 milyar dolar ödemeyi kabul etmişti. Anlaşma, Terraform kurucu ortağı Do Kwon’un herhangi bir kamu şirketinde memur ya da yönetici olmasını engellemeyi ve “kripto varlık menkul kıymetleri” içeren işlemlere dahil olmalarını engellemeyi içeriyor.

SEC Cuma günü yaptığı açıklamada, iki firma arasındaki ceza miktarlarının “elmalar ile armut karşılaştırması” olduğunu belirtti:

“Ripple, Terraform anlaşmasının cezasını, ihlal edilen davranışın brüt karı ile karşılaştırmaktan kaçınıyor. Bu oran (420 milyon dolar/3.58 milyar dolar) önemli ölçüde daha yüksek: %11.7. Bu oran SEC’in Mahkeme’den talep ettiği 876.3 milyon dolarlık brüt kâra uygulandığında, Ripple’ın ısrar ettiği 10 milyon dolarlık tavandan çok daha büyük bir rakam olan 102.6 milyon dolarlık ceza ortaya çıkıyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları