Kripto HaberleriHaberlerSenede Bir Kez Dokunabilecekleri Tungsten Küpüne 250.000 Dolar (56.9 ETH) Ödediler!

Senede Bir Kez Dokunabilecekleri Tungsten Küpüne 250.000 Dolar (56.9 ETH) Ödediler!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği gibi NFT’ler yani non-fungible tokenlar somut koleksiyon parçalarının dijital yansımaları şeklide isimlendiriliyor.

Dijital bir eserin ya da varlığın eşsiz olarak tescillenmesine olanak sağlayan NFT’de şarkılar, videolar, hatta tweetler bile bulunuyor. Gittikçe daha da alışıldık hale gelen NFT’ler ne kadar alışırsak alışalım bir şekilde şaşırtıcı olmayı sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde TungestenDAO takma adıyla faaliyet gösteren bir grup kripto yatırımcısı Midwest Tungsten Service (MTS) tarafından geçen ay satışa sunulan bir tungsten küpünün NFT’sine tam 250 bin dolar (56.9 ETH) ödedi.

NFT’yi ilginç kılansa yılda bir kez fiziksel olarak erişime açık olması. Şöyle ki 2000 lb yani 907.186 kg ağırlığında ve 14 inç yani 35,56 cm uzunluğunda olan küp denetimli bir ziyaret için yılda bir kez sahibinin ziyaretine açık olacak.

Sahipleri, yılın 364 günü yasaklı olan küpü yıllık ziyaretlerle görme, fotoğraflama ve dokunma imkanına sahip olacaklar.

MTS, söz konusu tungstenin üretebilecekleri en büyük ürün olduğunu ve nakliye sorunları nedeniyle küpü karargahlarında tutma ve ürünü NFT şeklinde satmayı seçtiklerini ifade etti.

MTS ayrıca ürün sahiplerine her yıl yaptıkları ziyaretler sırasında mevcut küpü daha büyük bir boyutla değiştirme opsiyonu da sunacak.

Öte yandan MTS’nin belirttiğine göre söz konusu satıştan elde edilen gelirin %10’u hayır kurumuna bağışlanacak. Belki de bu NFT çılgınlığı ortamındaki en anlamlı hareket bu olmuş olacak!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları