AnalizShiba Inu

Shiba İle Ödeme Kabul Edilmesi Fiyata Etki Edecek Mi?

Shiba'da Trend Ne Yönde?

Rusya Ukrayna krizinin devam süreci ile haftasonunda oluşan ABD ve Avrupa ülkelerinin Rusya’ya bazı yaptırım kararları alması Rus rublesinde dolar karşısında yaklaşık %30 değer kaybına sebebiyet verdi. Bu yaptırımlar kripto paralara yöneliş olur mu sorularını akıllara getirdi.

Bunun yanısıra en son güncel olarak Kanada, Alberta’da bulunan Glenrose Rehabilitasyon Hastanesi Vakfı, Shiba Inu da dahil olmak üzere kripto para biriminde bağış kabul ediyor haberleri ön plana çıktı.

Teknik verilerine baktığımızda; Shiba’nın 7 Eylül tarihinden bu yana yükselen bir trend bölgesi üzerinde olup henüz bu trendin aşağısında kırılım olmadığını görebiliyoruz.

Fakat Bolinger bandları açısından trend yönüne baktığımızda mevcut fiyatın ortalama fiyatta yani orta bandı olan 20 günlük ortalamasının altında hereket etmekte.

Fiyat hem orta bandı hemde üst bandı kırması ile beraber 0.000031 ve 0.000036 dolar band aralığı direnç bölgesinin üzerinde tutunması ile birlikte bir üst direnç bölgesi takip edilebilir.

Aynı zamanda trend yönü ve momentumdaki ilişkiyi gösteren macd göstergesine baktığımızda daha henüz alış yönünde bir kesişim olmadığını görebiliyoruz.

Şu anda fiyatın bulunduğu yani talep bölgesinin 0.000017 ve 0.000020 dolar bant aralığının satıcılar tarafından baskılanması durumunda ise bir alt destek seviyesi takip edilebilir.

Bir başka senaryo ise bu bölge üzerinde alıcılar akümüle olup bu bölgede güçlü bir momentumun sağlanabilmesi durumunda fiyata olumlu ynsımalarını görebilmemiz mümkün olabilir.

Sonuç olarak bu günlerde gündemde olan Rusya Ukrayna krizinin genel para piyasalar üzerindeki belirsizliklerde önemli bir etken olduğunu görüyoruz.

Yaptırımların devam etmesi ve bu yaptırımların piyasalara olumsuz etkisi durumu ile  düşüş ve değer kayıpları olabilme ihtimali de göz önünde bulundurmak gerekecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu