Haberler

Siber Saldırılar Türkiye’de Sıkça Görülür Hale Geldi!

5 Temmuz'da meydana gelen siber saldırıda Türk doktorun hasta bilgileri ele geçirildi.

Fidye saldırıları dünyanın hemen her yerinde hız kesmeden devam ediyor. Zaman zaman ülkemizde de görülen bu tip saldırılara karşı güvenlik tedbirleri almaları konusunda kullanıcılara sık sık uyarılarda bulunan uzmanlar, kripto paralarla kısa yoldan yüksek kazanç vaat eden platformlara inanmamak gerektiğine vurgu yapıyorlar. Bununla birlikte bilgisayarlardaki güvenlik açıklarından da yararlanma yoluna sıkça başvuran hackerlara karşı virüs koruma programları ve mobil güncellemeler de büyük önem arz ediyor.

Konuyla ilgili son haberse Türkiye’den geldi. 5 Temmuz’da siber saldırıya uğradığını ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktor Atadan Egemen Koyuncu, saldırganların yaklaşık 10 bin hastanın özel bilgilerinin olduğu dosyalara erişim sağladıklarını ve kendisinden fidye talebinde bulunduklarını açıkladı. Konuyla ilgili Kişisel Verileri Koruma Kurumuna (KVKK) şikayette bulunan Koyuncu’nun verdiği bilgiler ışığında soruşturma başlatıldı. KVKK.gov.tr’de yer alan resmi belgede söz konusu durumla ilgili soruşturmaya muhatap olan ve saldırı sonucu silinen dosyalarda hastalara ait kimlik ve iletişim bilgilerinin, muayene bulgularının ve laboratuvar sonuçlarının yer aldığı belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu